Aktualności i wydarzenia
Nabór do stanfordzkiego programu SPARK dla biomedycyny
Stanfordzki program SPARK dla biomedycyny już w Polsce. Nabór do 20 marca Do Polski zawitał opracowany na Uniwersytecie Stanforda program mentoringowy dla zespołów naukowych, które mają pomysł na…
Rusza rekrutacja do programu ERASMUS+ w roku akademickim 2025/2026
Rozpoczynamy nabór na studia za granicą w ramach Programu Erasmus+ w roku akademickim 2025/2026. Wyjazd będzie możliwy po pozytywnym wyniku rozmowy kwalifikacyjnej. Przewidywany termin rozmowy…
Kilka ofert pracy w Zakładzie Onkologii Translacyjnej
Zakład Onkologii Translacyjnej poszukuje specjalistów, którzy chcieliby zaangażować się w innowacyjne badania nad diagnostyką onkologiczną. Nasz zespół prowadzi przełomowe badania, które w…
Publikacja współautorstwa dr hab. Rafała Dutkiewicza, prof. UG w Nature Chemical Biology
Z radością informujemy, że w prestiżowym czasopiśmie Nature Chemical Biology ukazała się praca badawcza, której jednym z dwóch pierwszych autorów jest dr hab. Rafał Dutkiewicz, prof. UG, z Zakładu…
Dr Monika Górska-Arcisz została laureatką tegorocznej edycji programu NAWA
Dr Monika Górska-Arcisz, adiunkt w Zakładzie Enzymologii i Onkologii Molekularnej, została laureatką tegorocznej edycji programu im. Mieczysława Bekkera Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA…
Prof. Danuta Gutowska-Owsiak uhonorowana Science Diplomacy Star
Z radością informujemy, że dr hab. Danuta Gutowska-Owsiak, prof. UG, kierowniczka Pracowni Immunologii Doświadczalnej i Translacyjnej, została uhonorowana prestiżową nagrodą Science Diplomacy Star…
Wynalazek „Biologiczne platformy nanostrukturalne do ekspozycji obcych antygenów"
Przełomowy wynalazek „Biologiczne platformy nanostrukturalne do ekspozycji obcych antygenów” opracowany przez zespół naukowców w składzie: dr Karolina Zimmer, dr Mirosława Panasiuk, dr Weronika…
mgr Marcin Borowicz na podium w konkursie Young Fahrenheit
Doktorant z Zakładu Badania Związków Biologicznie Czynnych, mgr Marcin Borowicz, zajął trzecie miejsce w IV edycji konkursu Young Fahrenheit! W finale konkursu wzięło udział pięcioro uczestników.…
Połączenie biotechnologii ze sztuką - oficjalna współpraca
Co może wyniknąć z połączenia biotechnologii ze sztuką? Po latach owocnej, nieoficjalnej kooperacji między Elvinem Flamingo (artystą tworzącym w nurcie bioart) i Międzyuczelnianym Wydziałem…
dr Grzegorz Grabe został laureatem prestiżowego grantu EMBO Installation Grants
Z przyjemnością informujemy, że dr Grzegorz Grabe z Zakładu Biologii Strukturalnej został laureatem prestiżowego grantu Europejskiej Organizacji Biologii Molekularnej (EMBO Installation Grants).…
Doktoranci Międzyuczelnianej Szkoły Doktorskiej Biotechnologii wyróżnieni w konkursie UGrants
Z dumą informujemy, że aż troje doktorantów Międzyuczelnianej Szkoły Doktorskiej Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zostało laureatami V edycji Programu…
Prof. dr hab. Ewa Łojkowska członkinią Komisji ds. Etyki i Dobrych Praktyk FNP
Zarząd Fundacji na rzecz Nauki Polskiej powołał prof. dr hab. Ewę Łojkowską w skład Komisji ds. Etyki i Dobrych Praktyk FNP. - Z satysfakcją przyjęłam decyzję Zarządu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej…
Relacja z Nocy Biologów 2025 na MWB
10 stycznia 2025 roku na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed odbyła się niezwykła Noc Biologów, która przyciągnęła wielu pasjonatów nauki – zarówno tych młodszych, jak i starszych.…
prof. Anna Żaczek otrzymała dofinansowanie Agencji Badań Medycznych
prof. dr hab. Anna Żaczek otrzymała dofinansowanie Agencji Badań Medycznych w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Projekt "Nowa, multiomiczna, ekonomiczna metoda…
dr Monika Górska-Arcisz otrzymała nagrodę za najwyżej ocenioną pracę doktorską
Zakończyła się trzecia edycja konkursu o Nagrodę Specjalną Rektora UG „Włączam płeć do badań”. Konkurs nagradza najwyżej ocenione prace magisterskie i doktorskie, które uwzględniają perspektywę płci…