Minigranty naukowe dla studentów w ramach projektu ProUG

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy studentów II-go roku studiów licencjackich do wzięcia udziału w realizacji Minigrantów naukowych dla studentów organizowanych w ramach projektu „” PROgram Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego (ProUG)” współfinasowanego przez przez Unię Europejską  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego” W ramach wsparcia organizujemy trzy czteroosobowe grupy badawcze, które będą przez okres od grudnia 2020 do czerwca 2022, realizowały następujące projekty badawcze (skrótowe opisy projektów znajdują się w Załączniku 1):

1. Badanie właściwości immunomodulacyjnych i regulujących autofagię  białek koronawirusa SARS-CoV-2 (opiekun projektu dr Andrea Lipińska)
  2. Wykorzystanie modelu infekcji nicienia Caenorhabditis elegans do zbadania potencjału przeciwbakteryjnego wybranych surowców roślinnych wobec pałeczki ropy błękitnej (opiekun projektu dr Marta Krychowiak-Maśnicka)
  3. Plastyczność strukturalna minibiałka HP35 – implikacje na aktywność biologiczną (opiekun projektu dr Wioletta Żmudzińska)

Zrekrutowanie do projektu oznacza automatycznie, że studenci będą odbywać zajęcia z pracowni indywidualnej w pracowniach, w których będą realizowane minigranty. To automatyczne przypisanie nie zwalnia studenta od złożenia odpowiedniej deklaracji w Dziekanacie.

REGULAMIN REKRUTACJI

Rekrutacja do projektu będzie przebiegać według następujących zasad:

1. W projekcie mogą uczestniczyć studenci i studentki drugiego roku studiów licencjackich
  2. Projekt jest przeznaczony dla studentów i studentek, którzy wykazują się ponadprzeciętnymi osiągnięciami. O zakwalifikowaniu się do niego zadecydują następujące kryteria:

a) średnia ocen uzyskana w roku akademickim 2019/2020, liczona według zasad obowiązujących przy ubieganiu się o stypendium Rektora (jeśli nie została ona Państwu wcześniej wyliczona, należy zgłosić się z prośbą o to do Dziekanatu),
b) udział w pracach kół naukowych i innych podobnych organizacji,
c) inne osiągnięcia o charakterze naukowym
d) opinia opiekuna naukowego danego projektu

1. Powyższe kryteria będą oceniane punktowo. Punktacja każdego zgłoszenia będzie sumą punktów przyznanych zgodnie z następującymi przelicznikami: (a) średnia x 1 pkt, (b) każda wymieniona aktywność = 1 pkt, (c) każde osiągnięcie = 2 pkt.(d) maksymalnie 5pkt
  2. Rekrutacja odbywa się w dwu etapach:

a) w pierwszym etapie wypełnione formularze zgłoszeniowe w formie elektronicznej (wzór formularza w załączeniu) należy przesłać na adres stanislaw.oldziej@ug.edu.pl do dnia 20 listopada 2020 r. do godziny 15:00
b) rozmowy rekrutacyjnej z opiekunem danego projektu, która odbędzie się w trybie zdalnym za pomocą platformy MS Teams (rozmowy odbędą się w dniach 23-26 listopada 2020 r).

Ostateczne wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 27 listopada 2020 r.

loga

Projekt” PROgram Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego (ProUG)” jest współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Data publikacji: czwartek, 12. Listopad 2020 - 13:41; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: czwartek, 12. Listopad 2020 - 13:44; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega