Wynalazek naszych naukowców wyróżniony w konkursie EUREKA

LBDZ przyjemnością informujemy, że zespół Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Gdańskiego w składzie dr inż. Anna Dzimitrowicz, dr Agata Motyka-Pomagruk, dr hab. inż. Piotr Jamróz, dr inż. Wojciech Śledź, mgr Weronika Babińska, prof. dr hab. Ewa Łojkowska, prof. dr hab. inż. Paweł Pohl,  został wyróżniony w konkursie DGP EUREKA - Odkrywamy Polskie Wynalazki za pomysł pt. ,,Sposób eradykacji bakteryjnych fitopatogenów”.

Niszczenie bakterii przy pomocy plazmy, a tym samym ochrona roślin uprawnych i ozdobnych przed chorobami. Jest to wynalazek naukowców z Zakładu Ochrony i Biotechnologii Roślin Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed oraz z Zakładu Chemii Analitycznej i Metalurgii Chemicznej Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej. Więcej o samym wynalazku na stronie UG.

Ofichalne wyniki konkursu.

Gratulujemy serdecznie!

Wzmianki w prasie o tym sukcesie:

dn    li    nwp

Data publikacji: czwartek, 2. Lipiec 2020 - 09:06; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: poniedziałek, 13. Lipiec 2020 - 10:37; osoba wprowadzająca: Patryk Gawor