dr Agata Motyka-Pomagruk laureatką konkursu dla wybitnych młodych naukowców

AMPMinisterstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę laureatów konkursu o stypendia dla wybitnych młodych naukowców, wśród których znajduje się dr Agata Motyka-Pomagruk z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed.

Serdecznie gratulujemy!!

211 wybitnych młodych naukowców, w tym 29 doktorantów, otrzymało stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Będą oni otrzymywać wsparcie w wysokości 5 390 zł miesięcznie przez 3 lata. Wnioski oceniał Zespół doradczy, wyłoniony spośród kandydatów zgłaszanych Radę Główną Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Komisję Ewaluacji Nauki oraz Radę Młodych Naukowców. W tym roku wpłynęło prawie 1,5 tys. wniosków o przyznanie stypendium, z czego ok. 1,4 tys. spełniło warunki formalne i zostało poddane ocenie.

dr Agata Motyka-Pomagruk jest drugą osobą z zespołu prof. Ewy Łojkowskiej, która uzyskała stypendium MNiSW. W roku 2018 laureatką tego konkursu była dr Marta Potrykus.

Więcej na stronie Ministerstwa.

Data publikacji: poniedziałek, 18. Listopad 2019 - 10:37; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: poniedziałek, 18. Listopad 2019 - 10:47; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega