Inkubator Innowacyjności 2.0- dofinansowanie dla pracowników MWB UG i GUMed

W ogłoszonym przez CTT UG Konkursie w ramach projektu Inkubator Innowacyjności 2.0

ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (POIR 2014-2020)

poddano ocenie wnioski o dofinansowanie badań przedwdrożeniowych.

.

Przyznano dofinansowanie dla czterech zespołów Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii prowadzących następujące badania przedwdrożeniowe na Uniwersytecie Gdańskim:

1. Zwiększenie potencjału wdrożeniowego przyjaznego środowisku biopreparatu kontrolującego liczebność szkodników upraw leśnych brudnicę nieparkę,  Kierownik Projektu prof. dr hab. Bogusław Szewczyk.

2. Sposób przygotowania materiału roślinnego oraz sposób wykrywania i identyfikacji bakterii z gatunku Pectobacterium carotovorum subsp. carotovorum, Pectobacterium atrosepticum oraz bakterii z rodzaju Dickeya spp, Kierownik Projektu prof. dr hab. Ewa Łojkowska.

3. Analiza metaboliczna mikro-konsorcjum pięciu szczepów bakteryjnych o zweryfikowanym eksperymentalnie potencjale biologicznej ochronie roślin z wykorzystaniem innowacyjnej techniki BIOLOG EcoPlates i GEN III, Kierownik Projektu dr hab. Robert Czajkowski, prof. UG.

4. Nowoczesna szczepionka na paramyksowirozę gołębi, Kierownik Projektu dr Łukasz Rąbalski.

Wszystkim zespołom GRATULUJEMY!

Więcej informacji na stronie:

Data publikacji: środa, 13. Listopad 2019 - 08:26; osoba wprowadzająca: Monika Sączewska Ostatnia zmiana: środa, 27. Listopad 2019 - 12:34; osoba wprowadzająca: Monika Sączewska