Relacja z ScanBalt Forum 2019

W dniach 24-25 września 2019r. odbyła się międzynarodowa konferencja ScanBalt Forum 2019, współorganizowana przez ScanBalt, Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed, FRUG oraz ICCVS.

W tym roku tematem przewodnim były nowotwory, co odzwierciedlał tytuł konferencji: Molecular Biology and Immunology of Cancer – R&D Perspectives.

Uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać interesujących wykładów na temat nowotworów, ich biologii i immunologii, jak również zapoznać się z propozycjami celów nowych terapii. Prof. Jan Dumański (Upsalla University) otworzył konferencję wykładem o utracie chromosomu Y, natomiast Keynote speaker, prof. Susanne Gabrielsson (Karolinska Institutet), wygłosiła wykład na temat biologii i potencjału egzosomow w chorobach nowotworowych.

Ponadto, uczestnicy mieli również okazję wysłuchać dr Margaridy Rei (University of Oxford), prof. Teda Huppa (ICCVS, University of Edinburgh), prof. Andrzeja Mackiewicza (Poznański Uniwersytet Medyczny), prof. Robina Fahraeus (ICCVS, ISERM), prof. Karin Jirström (Lund University), dr Anny Żaczek (MWB UG i GUMed) i prof. Michaela Kirschfinka (Universität Heidelberg).

Drugi dzień poświęcony był już samemu ScanBaltowi, organizacji zrzeszającej instytucje z obszaru Morza Bałtyckiego, w którym partnerem jest również Uniwersytet Gdański. Konferencję zamykał wykład dr Lynn Sherrer (Elsevier), na temat publikowania artykułów naukowych.

W skład Komitetu Naukowego konferencji wchodziła dr hab. Danuta Gutowska (chair, MWB UG i GUMed), dr hab. Marcin Okrój (MWB UG i GUMed) oraz prof. Natalia Marek-Trzonkowska (ICCVS).

SCANBALT FORUM 2019

baner scanbalt

Data publikacji: czwartek, 3. Październik 2019 - 11:06; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: środa, 16. Październik 2019 - 12:00; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega