Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na MWB

W dniu 1 października 2019 roku miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2019/2020 na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

W uroczystości udział wzięli: władze UG i GUMed, zaproszeni goście, w tym osoby reprezentujące Radę Konsultacyjną MWB i przedstawiciele zaprzyjaźnionych firm oraz placówek edukacyjnych, a także pracownicy oraz przede wszystkim rozpoczynający rok akademicki - studenci.

W wystąpieniu inauguracyjnym, prof. dr hab. Igor Konieczny, Dziekan MWB, przywitał nowych studentów MWB oraz sprawozdał najważniejsze fakty z życia Wydziału w ostatnim roku i zarysował plany na kolejny rok akademicki. Swoje przemówienie wygłosili także: dr hab. Aneta Oniszczuk-Jastrząbek, profesor nadzwyczajny - Prorektor ds. Informatyzacji i Umiędzynarodowienia, UG oraz prof. dr hab. Jacek Bigda - Prorektor ds. rozwoju i organizacji kształcenia GUMed

Kolejnym punktem inauguracji było ślubowanie studentów oraz promocja doktorska. W trakcie uroczystości miało także miejsce wręczenie nagród pracownikom wydziału i wyróżniającym się studentom.

Wykład inauguracyjny pt. "Dlaczego mężczyźni żyją krócej niż kobiety" wygłosił prof. Jan P. Dumański z Uppsala University.

Oprawę muzyczną inauguracji uświetnił Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego pod kierownictwem prof. Marcina Tomczaka.

Data publikacji: środa, 2. Październik 2019 - 09:28; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: środa, 2. Październik 2019 - 09:34; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega