Nauka dla Zdrowia – Dzień Otwarty GUMed

Miejsce: Collegium Biomedicum (ul. Dębinki 1, Gdańsk),
Wydział Farmaceutyczny (al. gen. J. Hallera 107, Gdańsk).

Termin: 12 kwietnia 2019 r.
piątek, 9.00-14.00

„Nauka dla Zdrowia – Dzień Otwarty GUMed” odbędzie się w piątek, 12 kwietnia br. w godz. od 9.00 do 14.00 na terenie Collegium Biomedicum (ul. Dębinki 1, Gdańsk) oraz na Wydziale Farmaceutycznym (al. gen. J. Hallera 107, Gdańsk). Impreza jest kontynuacją Medycznego Dnia Nauki – największej na Pomorzu imprezy popularyzującej nauki medyczne i Dnia Otwartego, który cieszył się ogromną popularnością wśród przyszłych studentów.open

Na stoiskach zlokalizowanych w Collegium Biomedicum będzie można dowiedzieć się na czym polegają badania krwi, sprawdzić swoje umiejętności w szyciu chirurgicznym oraz dowiedzieć się jakie niebezpieczeństwa grożą nam ze strony organizmów niewidocznych gołym okiem. Będzie szansa poznać świat bakterii, obalić mity dotyczące cukrzycy, dowiedzieć się jak korzystać z popularnych suplementów diety i jaką moc dają nam szczepienia.  Zapraszamy szczególnie na stanowisko MWB, gdzie będzie mogli spotkać
dr Ewelinę Król i dr hab. Mariusz Grinholca.

Obok pokazów i warsztatów uczestnicy będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną Uczelni i dowiedzieć się jakie wymogi trzeba spełnić, aby zostać studentem GUMed. Przeprowadzone zostaną również wykłady dotyczące ciekawych zagadnień medycznych oraz prezentacje badań prowadzonych na wszystkich wydziałach i kierunkach Uczelni. Nie zabraknie również możliwości wykonania podstawowych badań profilaktycznych (pomiar ciśnienia, poziomu cholesterolu i glukozy we krwi).

Na Wydziale Farmaceutycznym czekać będą stoiska poświęcone m.in. mikrobiologii, produkcji leków czy toksykologii. Będzie okazja zwiedzić katedry i zakłady działające na Wydziale, porozmawiać z naukowcami i studentami, a także zapoznać się ze specjalistyczną aparaturą.

Na gości czekać będzie także I Klinika Transferu Wiedzy, czyli Biblioteka Główna GUMed, Centrum Symulacji Medycznej, gdzie studenci doskonalą swoje praktyczne umiejętności oraz nowoczesny ośrodek badań biomedycznych – Trójmiejska Akademicka Zwierzętarnia Doświadczalna.

– Ciekawe warsztaty, niesamowite pokazy, interesujące wykłady, a do tego możliwość zwiedzania laboratoriów farmaceutycznych, Centrum Symulacji Medycznej oraz nowoczesnej Biblioteki – taki bogaty zestaw atrakcji gwarantuje, że na naszym Dniu Otwartym nikt nie będzie się nudził – zapewnia Łukasz Szulc z Sekcji Informacji i Promocji GUMed, koordynator wydarzenia.

Więcej informacji w broszurce Dni Otwrate GUMed

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: czwartek, 4. Kwiecień 2019 - 09:26; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: czwartek, 4. Kwiecień 2019 - 09:31; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega