Dni Otwarte UG i MWB 2019 za nami

Zakończyła się kolejna edycja Targów Akademia, gdzie oprócz ponad 60 wystawców, niemal 10 000 zwiedzających, warsztatów, wykładów, odbyły się Dni Otwarte UG.

Młodzież tłumnie odwiedzała nasz Wydział 19 marca 2019, który na Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego przygotował kilka atrakcji.

W ramach wydarzenia można było spotkać się z Samorządem Studenckim, gdzie zainteresowani mieli możliwość poznania komfortowych warunków studiowania na MWB, zapoznać się z ofertą dydaktyczną Wydziału oraz porozmawiać ze studentami. prof. dr hab. Stanisław Ołdziej poprowadził chętnych do laboratoriów badawczych i dydaktycznych. W tym dniu drzwi wszystkich Katedr Wydziału były otwarte dla zainteresowanych, którzy mogli zobaczyć doskonale wyposażone laboratoria, obejrzeć hodowle roślin in vitro, uzyskać informacje o badaniach naukowych oraz poznać interdyscyplinarny charakter prowadzonych badań i dydaktyki na MWB. Zwieńczeniem tego dnia był wykład pt: "Dziurawy płot i złośliwi sąsiedzi, czyli co się dzieje w skórze atopowej" dr hab. Danuta Gutowska-Owsiak.

W ramach danego wydarzenia odbył się również finał Quiz Wiedzy o GMO i GMM STARBIOS2 2019, tu można więcej poczytaj o danym konkursie.

Targi Akademia to największe edukacyjne spotkania na Pomorzu. Każdego roku towarzyszą rocznicy powstania Uniwersytetu Gdańskiego i są wpisane w obchody Święta Uczelni; w tym roku odbywały się w dniach 19-20 marca na terenie Kampusu UG w Gdańsku Oliwie.

W tegorocznych targach wzięło udział ponad 60 wystawców z całej Polski, w tym aż 14 stoisk należało do Uniwersytetu Gdańskiego. Targi odwiedziło niemal 10 000 odwiedzających, w większości była to młodzież szkolna ze szkół Trójmiasta i pomorskiego regionu oraz nauczyciele.

Targi AKADEMIA, jak co roku, okazały się najlepszym miejscem, by zdobyć informacje z pewnego źródła przed podjęciem decyzji o wyborze uczelni i kierunku studiów. W przyjaznej atmosferze i w otoczeniu zielonych terenów Uniwersytetu Gdańskiego uczniowie mogli się poczuć jak przyszli studenci.

Data publikacji: piątek, 22. Marzec 2019 - 10:39; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: piątek, 22. Marzec 2019 - 10:39; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega