Grant dla dr hab. Anny Żaczek

z Zakładu Biologii Komórki Katedry Biotechnologii Medycznej Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii.

,

dr hab. Anna Żaczek

otrzymała grant w konkursie polsko-chińskim ogłoszonym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR)

i Ministerstwo Nauki i Technologii Chińskiej Republiki Ludowej (MOST).

Projekt nosi tytuł:

Krążące komórki nowotworowe w medycynie spersonalizowanej

– efektywna metoda izolacji, analizy

na poziomie pojedynczych komórek i wykorzystania w przewidywaniu odpowiedzi na leczenie

(„Highly Efficient Enrichment, Single-cell Analysis, and Drug Screening of Circulating Tumor Cells for Personalized Medicine”).

Dotyczy wykorzystania krążących komórek nowotworowych (ang. CTC) w personalizacji leczenia chorych na nowotwory i zakłada współpracę ośrodków wiodących w swoich regionach w dziedzinie biotechnologii i inżynierii nanomateriałów: Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii oraz Institute of Functional Nano & Soft Materials (FUNSOM) z Uniwersytetu Soochow.

Efektem końcowym projektu ma być pakiet rozwiązań pozwalający na bardziej precyzyjne przypisanie terapii indywidualnym chorym.

Więcej informacji na stronie:

Data publikacji: poniedziałek, 25. luty 2019 - 10:11; osoba wprowadzająca: Monika Sączewska Ostatnia zmiana: poniedziałek, 25. luty 2019 - 12:18; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega