Quiz wiedzy STARBIOS2 o GMO i GMM dla szkół średnich

19 marca 2019 o godz. 11:00 na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG & GUMed podczas Targów Akademia, odbędzie się finał quizu wiedzy STARBIOS2 dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Po sukcesie pierwszej edycji quizu poświęconego tematyce szczepionek, tegoroczna edycja dotyczyć będzie wiedzy o genetycznie modyfikowanych organizmach i mikroorganizmach (GMO i GMM). Zakres tematyczny quizu obejmie m.in. zagadnienia otrzymywania roślin transgenicznych, wykorzystywania GMO/GMM jako narzędzi inżynierii genetycznej, produkcji roślin o ulepszonych cechach użytkowo – technologicznych czy aspektach etycznych stosowania GMO i GMM.

Pytania konkursowe przygotuje i oceni wyniki finałowego quizu zespół ekspertów z MWB UG&GUMed w składzie: dr hab. Stanisław Ołdziej prof. UG, dr Joanna Nakonieczna, dr Anna Ihnatowicz. Po napisaniu testu organizatorzy zapraszają uczestników do wysłuchania wykładu dr hab. Danuty Gutowskiej- Owsiakzwiedzania MWB UG&GUMed wraz z częścią laboratoryjną oraz na poczęstunek.  Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe, a także nagroda dla najlepszej szkoły i upominki dla wszystkich uczestników.

Quiz wiedzy STARBIOS2 odbywa się w ramach projektu STARBIOS2 (Structural Transformation to Attain  Responsible BIOSciences), w którym Uniwersytet Gdański bierze udział od 2016 roku.  Jego ideą jest realizacja koncepcji odpowiedzialnych badań i innowacji (ang. Responsible Research and Innovation – RRI) w jednostkach prowadzących badania w dziedzinie szeroko rozumianych nauk biologicznych, chemicznych i biotechnologicznych. Jednym z filarów koncepcji RRI jest aspekt zaangażowania społecznego i edukacji m.in. poprzez upowszechnienie wiedzy wśród różnych grup odbiorców, w czym świetnie sprawdza się quiz wiedzy kierowany do młodzieży.

Harmonogram i regulamin Quizu STARBIOS2

Data publikacji: czwartek, 7. luty 2019 - 07:54; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: czwartek, 7. luty 2019 - 08:05; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega