Nowy Honorowy tytuł GUMed

25 czerwca Gdański Uniwersytet Medyczny wyróżnił prof. dr hab. Wiesława Makarewicza nadając mu tytuł pierwszego w historii uczelni Aesculapis Gedanensis czyli Honorowego Profesora GUMed. Jest to nowy tytuł na uczelni, który czerpie z tradycji Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, gdzie od 1920 roku nadawano tytuł profesorom związanym z uczelnią. Mogli go dostać wybitni uczeni zwykle po ustąpieniu z katedr, gdy osiągali wiek emerytalny. W czasie uroczystości odsłonięto tablicę pamiątkową z nazwiskiem profesora w Atheneum Gedanense Novum.

.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: wtorek, 26. Czerwiec 2018 - 10:17; osoba wprowadzająca: Monika Sączewska Ostatnia zmiana: wtorek, 26. Czerwiec 2018 - 11:07; osoba wprowadzająca: Monika Sączewska