Konferencja Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich - relacja

W dniach 7-8 czerwca Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii (MWB) Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wraz z Wydziałem Oceanologii i Geografii oraz Wydziałem Biologii Uniwersytetu Gdańskiego (UG) byli gospodarzami Konferencji Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich. W trakcie pierwszego dnia obrad, których gospodarzem była Stacja Morska UG w Helu, przyjęto uchwałę o przygotowaniu petycji o objęcie całkowitą ochroną całego obszaru Puszczy Białowieskiej. Przyjęto też propozycję aby cyklicznie odbywająca się popularnonaukowa  impreza  „Noc biologów” zawierała, jednolite wspólne dla wszystkich wydarzeń  przesłanie. Ustalono, że dla najbliżej „Nocy biologów” tematem przewodnim będzie koegzystencja fok bałtyckich i człowieka. Uczestnicy konferencji zapoznali się z funkcjonowaniem Stacji Morskiej UG w Helu oraz  odbyli rejs statkiem naukowym  „Oceanograf”.

Drugi dzień obrad odbywał się w Instytucie Biotechnologii UG, a w trakcie obrad poruszono kwestię nowych statutów uczelni po wejściu w życie ustawy 2.0 przedstawioną przez prof. UG, dr hab. Annę. Machnikowską, prorektora UG ds. kształcenia. Drugim tematem poruszonym w czasie obrad była formuła egzaminu maturalnego po zmianie systemu kształcenia (4-5 letnia szkoła średnia). Informacje o pracach prowadzonych w tym zakresie przedstawiły przedstawicielki Centralnej Komisji Egzaminacyjnej: dr Wioletta Kozak, Kierowniczka Wydziału Egzaminu Maturalnego oraz Pani Jadwiga Filipska.

Konferencja została zakończona zwiedzaniem budynku MWB oraz budynku Wydziału Biologii przez uczestników konferencji.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: wtorek, 12. Czerwiec 2018 - 12:49; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: wtorek, 12. Czerwiec 2018 - 12:55; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega