Nasi studenci Olga Grudniak i Marcin Pitek z nagrodą!

Nasi Studenci - Olga Grudniak i Marcin Pitek, założyciele spółki Biolumo zostali wyróżnieni tytułem Liderów Ochrony Zdrowia. Otrzymali jedną z trzech nagród ramach kategorii „Innowacyjny Pomysł” podczas XXIII Międzynarodowego Kongresu Otwartego Systemu Ochrony Zdrowia, który 24 kwietnia br. odbył się w Katowicach. Jury doceniło studentów za projekt urządzenia do szybkiego określenia, który antybiotyk będzie działał dla pacjenta, podkreślając wagę problemu nieprecyzyjnej antybiotykoterapii jako „jedno z kluczowych wyzwań współczesnej medycyny”.

Międzynarodowy Kongres OSOZ to wydarzenie prezentujące aktualne zagadnienia innowacyjnej ochrony zdrowia, które co roku porusza najistotniejsze dla służby zdrowia kwestie. W tym roku tematem przewodnim była „Koordynowana i Personalizowana Opieka Zdrowotna”. Od 12 lat w ramach Kongresu rozdawane są wyróżnienia dla Liderów Ochrony Zdrowia. Kapituła konkursu złożona jest z 25 ekspertów branży medycznej.

Do tej pory projekt Biolumo doceniony został m.in. w konkursie InfoShare 2017, gdzie dostał się do finału przez akcelerator Startupbootcamp Digital Health w Berlinie, a także przez magazyn „The Journal of mHealth”, który umieścił firmę na liście Global Digital Health 100.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Data publikacji: środa, 9. Maj 2018 - 12:51; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: środa, 9. Maj 2018 - 12:52; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega