Warsztat Proteomiczny

WARSZTAT PROTEOMICZNY

W dniach 7-11 maja 2018 r na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii odbędą się warsztaty poświęcone analizie proteomicznej z wykorzystaniem spektrometrii mas. Obejmują one część wykładową (otwarta dla wszystkich chętnych) oraz praktyczną (wymagana rejestracja).

Zajęcia prowadzone będą przez pracowników MWB: prof. Stanisław Ołdziej, dr Katarzyna Macur, dr Paulina Czaplewska oraz gościnnie przez dr Pawła Ciborowskiego z University of Nebrasca Medical Center.

Wstępny plan:

Część praktyczna

• identyfikacja białek z ekstraktu komórkowego.

Część wykładowa

• Systems Biology Approach to Complex Questions: Macrophage and Methamphetamine
  • Sample preparation for proteomics analysis: An approach for beginners
  • Best system for the task
  • Protein databases and search engines

Szczegółowy plan zostanie udostępniony wkrótce.

Warsztaty skierowane są do doktorantów z trójmiejskich uczelni. Poniżej ich plan.

Osoby zainteresowane udziałem w części praktycznej proszone są o przesłanie zgłoszenia imiennego na adres: pczaplewska@gmail.com

O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Załącznik Rozmiar
Plan Warsztatów 74.1 KB

Data publikacji: wtorek, 10. Kwiecień 2018 - 13:13; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: poniedziałek, 16. Kwiecień 2018 - 14:26; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega