Mrongowiusze 2017 - Wyróżnienie dla dr Grzegorz Stasiłojć

Komisja Konkursowa "Mrongowiusze 2017 - dla nauczycieli akademickich Uniwersytetu Gdańskiego" przyznała wyróżnienie dla Naszego doktora Grzegorza Stasiłojć.

Serdecznie gratulujemy!!

Nagroda „Nauczyciel Roku” imienia Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza jest przyznawana na Uniwersytecie Gdańskim każdego roku za szczególne osiągnięcia dydaktyczne trzem nauczycielom akademickim UG. Nauczycieli zgłaszają do nagrody dziekani wydziałów w porozumieniu z wydziałowymi radami samorządu studentów. Wnioski rozpatruje powołana specjalnie Komisja Konkursowa złożona ze studentów i  nauczycieli akademickich. Patronem nagrody jest Krzysztof Celestyn Mrongowiusz (1764-1855) wybitny gdański pedagog i uczony, zasłużony dla zachowania polskości Pomorza, lektor języka polskiego w Gdańskim Gimnazjum Akademickim.

Wręczenie nagród odbywa się tradycyjnie 20 marca każdego roku podczas uroczystego posiedzenia Senatu UG z okazji Święta Uniwersytetu Gdańskiego. Uroczystość odbędzie się 20 marca 2017 roku o godz. 10:00 w Sali Teatralnej budynku Neofilologii Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego, Bałtycki Kampus UG w Gdańsku Oliwie, ul. Wita Stwosza 51.

Data publikacji: czwartek, 16. Marzec 2017 - 11:44; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: czwartek, 16. Marzec 2017 - 11:44; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega