Konkurs na stypendium doktoranckie

Konkurs na stypendium doktoranckie

w ramach projektu NCN SONATA BIS 4 nr 2014/14/E/NZ6/00182
„Znaczenie układu dopełniacza w nowotworzeniu i terapiach nowotworowych”

Nazwa jednostki: Gdański Uniwersytet Medyczny, Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG-GUMed, Zakład Biologii Komórki

Nazwa stanowiska: Doktorant – stypendysta

Wymagania: Kandydatami mogą być absolwenci studiów magisterskich (II stopnia) o profilu biologicznym, biotechnologicznym, biomedycznym lub pokrewnym. Wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego, doświadczenie laboratoryjne w zakresie podstawowych technik biologii molekularnej oraz hodowli komórek eukariotycznych a także znajomość zasad pracy z materiałem klinicznym. Osobę ubiegającą się o ww. stanowisko powinien cechować wysoki stopień motywacji, zdolność do pracy zarówno samodzielnej oraz zespołowej (możliwość wyjazdów na zagraniczne i krajowe staże krótkoterminowe) oraz zdolność do krytycznej oceny otrzymanych wyników. Wiedza z zakresu immunologii, hematologii, immunoterapii, onkologii doświadczalnej i monitorowania badań klinicznych będzie dodatkowym atutem.

Ocena wniosków kandydatów odbędzie się zgodnie z regulaminem przyznawania stypendiów naukowych dla młodych naukowców w projektach badawczych oraz regulaminu przyznawania stypendiów naukowych dla młodych naukowców w ramach stypendiów doktorskich ETIUDA finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki (Załącznik do uchwały Rady NCN 50/2013 z dnia 3 czerwca 2013 r.). Osoba wyłoniona w ramach niniejszego konkursu powinna jednocześnie aplikować (z rekomendacją przyszłego promotora) o przyjęcie na uczelniane studium doktoranckie LiSMIDoS (LINK) w celu uzyskania statusu doktoranta.

Opis zadań: Doktorant-stypendysta dołączy do zespołu kierowanego przez Dr Marcina Okroja. Główne zadania badawcze to  uzyskanie stabilnych klonów komórek ludzkiego raka płuca ze zmodyfikowaną ekspresją inhibitorów dopełniacza, prowadzenie testów cytotoksycznych oraz doświadczeń na modelu mysiego ksenograftu, praca nad oznaczaniem markerów aktywacji dopełniacza oraz analiza próbek klinicznych.

Termin i forma składania ofert: Za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: marcin.okroj@gumed.edu.pl z tekstem w tytule wiadomości : „doktorant Sonata Bis 4”. Termin składania ofert 25 lipca 2016 roku

Warunki zatrudnienia: Stypendium w wysokości 3000 PLN, wypłacane co miesiąc do VI.2020 włącznie.

Informacje dodatkowe: Do zgłoszenia należy dołączyć: CV, kopię dyplomu ukończenia studiów II-go stopnia, listę osiągnięć i umiejętności oraz oświadczenie o zamiarze ubiegania się o przyjęcie na studia doktoranckie LiSMIDoS rozpoczynające się od 1 października 2016 r (uwaga - osobny tryb rekrutacji oraz termin składania dokumentów do 30 sierpnia 2016). Prosimy o dopisanie klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 20.08.1997 o ochronie danych osobowych – Dz. U. Nr 133 poz.883.).

Niniejsze ogłoszenie przewiduje wytypowanie na drodze konkursu jednej osoby. Co do ewentualnych pozostałych kandydatów, którzy zajmą dalsze miejsca na liście rankingowej, istnieje możliwość zatrudnienia w tym samym zespole badawczym jako doktoranta w ramach pokrewnego projektu NCN Harmonia 7 „Charakterystyka funkcjonalna i potencjał terapeutyczny mutacji typu GOF (gain of function) białka C2 układu dopełniacza”. Okres realizacji do czerwca 2019, zatrudnienie w oparciu o umowę cywilno-prawną. W sprawie wszelkich dodatkowych informacji prosimy o kontakt: marcin.okroj@gumed.edu.pl

Data publikacji: środa, 6. Lipiec 2016 - 10:14; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: środa, 6. Lipiec 2016 - 10:14; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega