Warsztaty dla szkół: Debata na temat roślin GMO

Warsztaty dla szkół - Debata na temat roślin GMO

Nauka przez zabawę jako narzędzie do poznania mitów i faktów na temat GMO!

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego organizuje debatę dotyczącą Roślin Modyfikowanych Genetycznie, organizowaną w ramach Warsztatów dla Szkół.

Debata przygotowana i poprowadzona będzie przez studentów 1 roku studiów magisterskich kierunku Biotechnologia na MWB UG i GUMed, którzy wcielą się w rolę:

•    naukowców,
•    działaczy Greenpeace,
•    polityków,
•    i dziennikarzy.

Na początku debaty uczniowie zostaną poproszeni o zajęcie miejsc w odpowiednich częściach sali: dla zwolenników GMO, ich przeciwników lub osób niezdecydowanych. W każdym momencie spotkania goście będą mogli włączyć się w dyskusję i zadać pytanie dowolnej grupie biorącej udział w debacie. Pod koniec spotkania uczniowie zostaną ponownie poproszeni o zajęcie miejsc w odpowiedniej do ich przekonań części sali.

Warunki udziału w debacie:

Udział w debacie obejmuje tylko grupy zorganizowane, a skierowane są one do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.
Na zajęciach przewidziana jest ograniczona liczba miejsc, a o uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Termin: 1 czerwca (środa), godz. 10:00

Miejsce: MWB UG i GUMed, ul. Abrahama 58, 80-307 Gdańsk - Aula (parter)
(nowy budynek Instytutu Biotechnologii na terenie kampusu Oliwa);

Przepraszamy, ale limit miejsc na wydarzenie został już wyczerpany, rejestracja jest zamknięta

Dr Anna Ihnatowicz Opiekun naukowy debaty
Prof. dr hab. Ewa Łojkowska Opiekun naukowy debaty

Data publikacji: wtorek, 17. Maj 2016 - 13:20; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: czwartek, 2. Czerwiec 2016 - 07:32; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega