hepBcc - nowy międzynarodowy projekt badawczy realizowany na MWB UG i GUMed

Międzynarodowy projekt badawczy "Host factors in hepatitis B virus cccDNA formation as novel antiviral targets and biomarkers - identification, preclinical evaluation and impact for liver disease (hepBccc)" [PL: Czynniki genetyczne gospodarza związane z procesem tworzenia cccDNA wirusa zapalenia wątroby typu B jako nowe cele terapii przeciwwirusowej i biomarkery - identyfikacja, ocena przedkliniczna i wpływ na choroby wątroby], złożony w ramach programu Infect-ERA (7 PR. UE), z udziałem prof. dr hab. Krzysztofa Bielawskiego z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed uzyskał dofinansowanie na jego realizację (nr decyzji DZP/INFECT-ERA-I/647/2014). Jest to jedyny projekt z udziałem polskiej jednostki naukowej, który uzyskał finansowanie w tym konkursie. Kwota przyznana dla Uniwersytetu Gdańskiego to 1.225.583,27 PLN.

Wniosek złożono w ramach konkursu ERA-NET Infect-ERA (http://www.infect-era.eu/1st-call-2013). Projekt zaplanowano na 36 miesięcy. Prace badawcze zakładają wykorzystanie najnowocześniejszego sprzętu badawczego do spektrometrii mas zakupionego do nowego laboratorium w MWB UG i GUMed w ramach projektu MOBI4Health (7. PR UE).

Koordynatorem projektu jest Prof. Michael Nassal z University Hospital Freiburg (Niemcy), partnerami poza Uniwersytetem Gdańskim są instytucje z Belgii i Francji.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: czwartek, 15. Maj 2014 - 10:47; osoba wprowadzająca: Elżbieta Moroz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 18. Sierpień 2014 - 11:17; osoba wprowadzająca: Anna Gwizdek-Wiśniewska