MWB trzecim, najlepszym wydziałem w Polsce

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed

zajął trzecie miejsce wśród wszystkich kierunków

Biotechnologicznych w Polsce !!

logo Rankingu

W „Rankingu Kierunków Studiów – Biotechnologia” MWB zajął 3 pozycję poprawiając tym wynik z zeszłego roku. Nasza Biotechnologia została też najlepiej ocenionym Wydziałem w Uniwersytecie Gdańskim! Według klasyfikacji „Perspektywy 2022” MWB uplasował się tuż za Uniwersytetem Jagiellońskim i Uniwersytetem Warszawskim. Ponadto w "Rankingu Uczelni Akademickich 2022" GUMed po raz kolejny został uznany za najlepszą uczelnię medyczną w Polsce.

Perspektywy publikują co roku rankingi szkół wyższych i kierunków studiów. Od kilku lat nasza Gdańska Biotechnologia zdobywa miejsca na podium. Adresatami Rankingu Kierunków Studiów są przede wszystkim kandydaci na studia: uczniowie liceów i techników, zwłaszcza z klas maturalnych, którzy muszą podjąć decyzję dotyczącą dalszego kształcenia, a także absolwenci studiów pierwszego stopnia - poszukujący dla siebie atrakcyjnej ścieżki dalszej edukacji.

Analizie poddano wszystkie kierunki studiów prowadzone na Uczelnia Wyższych w Polsce.

100 punktów oznacza wynik najlepszy w ramach danego kierunku lub grupy kierunków według danych kryterium: Ocena nadania przez kadrę akademicką, Preferencje pracodawców, Ocena parametryczna, Uprawnienia do nadawania stopni naukowych, Nadane stopnie naukowe, Dostępność kadr wysoko kwalifikowanych, PKA wyróżniająca, Publikacje, Cytowania, H-index oraz Patenty i prawa ochronne

Data publikacji: środa, 22. Czerwiec 2022 - 10:10; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: środa, 13. Lipiec 2022 - 13:13; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega