prof. dr hab. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk odebrała nagrodę Pomorzanki Roku 2021

 

W dniu 25 kwietnia 2022 roku prof. dr hab. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk, Kierowniczka Zakładu Biologii Molekularnej Wirusów odebrała nagrodę "Pomorzanka Roku 2021" na uroczystej gali w Teatrze Wybrzeże. Pani Profesor uzyskała powyższy tytuł za popularyzację wiedzy na temat SARS-CoV-2 wśród mieszkańców Polski. 

Prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk, wirusolog, członek zespołu doradczego do spraw działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Nominowana za popularyzację wiedzy na temat koronawirusa wśród mieszkańców Polski, i skuteczny język przekazu. Była częstym gościem mediów, w których dzieliła się fachową wiedzą o mechanizmie działania i rozchodzenia się wirusa, przewidywaniami odnośnie rozwoju pandemii. A od czasu dopuszczenia do użytku szczepionki, stała się gorącą popularyzatorką i orędowniczką szczepień.

fot. laureatów - Karol Makurat - Zawsze Pomorze
fot. Karol Makurat - Zawsze Pomorze

Życzę państwu, żebyście już nie musieli mnie oglądać ani w telewizji, ani czytać wywiadów ze mną, a przynajmniej nie z tej okazji, żeby były jakieś wirusy. Mam nadzieję, że te złe wirusy wreszcie miną – powiedziała laureatka pierwszego miejsca, humorystycznie nawiązując do swojej telewizyjnej „kariery” w najtrudniejszym okresie pandemii, gdy przekazywała telewidzom wiedzę na temat mechanizmów zakażeń i koronawirusa.

Laureatów prestiżowego wyróżnienia tygodnika i portalu „Zawsze Pomorze”, przyznawanego w kwietniu w związku z Międzynarodowym Dniem Wolnej Prasy, wybrała kapituła złożona z wybitnych przedstawicieli świata kultury, biznesu, samorządu, medycyny i mediów. Łącznie do konkursu kolegium redakcyjne, członkowie kapituły i czytelnicy zakwalifikowali 21 kandydatur. Z tego grona Kapituła Nagrody „Pomorzanka/Pomorzanin Roku 2021” wyłoniła złotą dziesiątkę laureatów, w tym zwyciężczynię konkursu. 

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 26. Kwiecień 2022 - 09:03; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: wtorek, 26. Kwiecień 2022 - 09:08; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega