Rusza rekrutacja na studia za granicą w ramach programu ERASMUS+

RUSZA REKRUTACJA NA WYJAZDY NA STUDIA ZA GRANICĄ

W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ W ROKU AKADEMICKIM 2022/2023

Rozpoczynamy nabór na studia za granicą w ramach Programu Erasmus+ w roku akademickim 2022/2023. Wyjazd będzie możliwy po pozytywnym wyniku rozmowy kwalifikacyjnej. Przewidywany termin rozmowy kwalifikacyjnej z Wydziałową Komisją Erasmusa to 7 marca 2022 r. (poniedziałek) (więcej szczegółów wkrótce).

Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 2 marca 2022 r. (środa). Prosimy o przesyłanie wszystkich wymaganych dokumentów drogą mailową na adres Pani Magdaleny Lis z Dziekanatu MWB UG i GUMed (magdalena.lis@biotech.ug.edu.pl). Chętni zobowiązani są terminowo dostarczyć następujące dokumenty aplikacyjne:

• formularz zgłoszeniowy,
  • ewentualne załączniki (wymienione w formularzu zgłoszeniowym).

Student może wybrać trzy potencjalne miejsca wyjazdu (uczelnie partnerskie) spośród wszystkich, z którymi Wydział ma podpisane aktualne umowy w ramach Programu Erasmus+ i wpisać je do formularza jako pierwszy/ drugi/ trzeci wybór.

Wykaz umów biorących udział w najbliższej rekrutacji jest dostępny na stronie: https://ug.edu.pl/wspolpraca/wymiana-akademicka/erasmus-2021-2027, załącznik - plik PDF „Wykaz umów Erasmus+ 2022-2023 z krajami programu”.

logo erasmus +

Proszę zwrócić uwagę, że w związku z uczestnictwem Uniwersytetu Gdańskiego w konsorcjum European University of the Seas - SEA EU, istnieje również możliwość wyjazdów do uczelni partnerskich konsorcjum: University of Malta (UM, Malta), University of Cádiz (UCA, Spain), University of Western Brittany (UBO, France), University of Split (UNIST, Croatia), Christian-Albrechts-Universität zu Kiel (CAU, Germany). Jednostki te są ujęte w aktualnym wykazie umów w tabeli w załączniku „Wykaz umów Erasmus+ 2022-2023 z krajami programu”. W tabeli tej (kolumna „Poziomy”), zostały również określone poziom studiów (1, 2, 3) dla kandydatów ERASMUS+ w poszczególnych jednostkach zagranicznych.

Przed rozmową kwalifikacyjną student ma obowiązek zapoznania się z ofertą programową/dydaktyczną uczelni zagranicznych wpisanych przez siebie w formularzu.

W drugiej połowie lutego planowane jest dodatkowe spotkanie informacyjne na temat wyjazdów na studia i praktyki w ramach Programu ERASMUS+, organizowane w trybie on-line przez dr Annę Ihnatowicz (więcej szczegółów wkrótce).

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin rekrutacji na wyjazdy na studia (SMS) również do pobrania poniżej.

Wyniki rozmów kwalifikacyjnych będą dostępne w dziekanacie nie później niż 9 marca 2022 r. (środa).

Data publikacji: wtorek, 8. luty 2022 - 09:24; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: wtorek, 8. luty 2022 - 09:37; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega