Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Piotr Bromber na MWB i GUMed

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Piotr Bromber odwiedził 28 stycznia br. Gdański Uniwersytet Medyczny, gdzie wręczył nagrody Ministra Zdrowia. Jedną z nich otrzymał zespół Zakładu Biologii Komórki i Immunologii MWB UG i GUMed w składzie: dr hab. Marcin Okrój, prof. GUMed, dr Grzegorz Stasiłojć, mgr Anna Felberg-Miętka oraz dr Aleksandra Urban. Nagroda została przyznana za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej opisane w cyklu publikacji pt. „Strategia potęgowania immunoterapii poprzez zwiększenie ich zdolności do aktywacji kaskady dopełniacza w patogenezie niektórych chorób autoimmunizacyjnych”.

Pan Piotr Bromber odwiedził również Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie obejrzał prace nad budową laboratorium BSL3+.

gumed

fot. Paweł Sudara/GUMed

Data publikacji: wtorek, 1. luty 2022 - 11:32; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: środa, 2. luty 2022 - 20:20; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega