Rekrutacja na stanowiska Doktoranta w Zakładzie Biochemii Ewolucyjnej

Nazwa stanowiska: doktorant
Liczba stanowisk: 3 (jedno stanowisko od marca 2022, dwa stanowiska od lipca 2022)
Nazwa jednostki: Zakład Biochemii Ewolucyjnej, Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed

Link do strony www jednostki: https://biotech.ug.edu.pl/dzialalnosc_naukowa/zespoly_badawcze/pracownia_biochemii_ewolucyjnej

Wymagania:

1. tytuł zawodowy magistra w dziedzinie biotechnologii, bioinformatyki lub biologii
2. praktyczna znajomość technik laboratoryjnych i/lub obliczeniowych stosowanych w biochemii białek oraz biologii molekularnej. Doświadczenie w oczyszczaniu i analizie funkcjonalnej białek będących składnikami systemu białek opiekuńczych  Hsp70 będzie dodatkowym atutem. Pożądana jest umiejętność posługiwania się programami komputerowymi stosowanymi do analizy oddziaływań białko-białko oraz oprogramowaniem do przewidywania struktury białek oraz ich zależności filogenetycznych.
3. dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
4. dociekliwość i chęć rozwiazywania naukowych problemów, kreatywność i umiejętność myślenia analitycznego.
5. w dniu rozpoczęcia realizacji zadań kandydat powinien posiadać status doktoranta

Praca w ramach projektu OPUS 21 pt.  Wpływ białek opiekuńczych JDP/Hsp70 na konformację i stabilność sfałdowanego substratu białkowego.:

1. Prowadzenie badań
2. Uczestnictwo w planowaniu badan i analizie danych.
3. Uczestnictwo w pisaniu manuskryptów.
4. Nadzór nad młodszymi naukowcami biorącymi udział w projekcie ( magistrantami licencjatami).
5. Aktywny udział w seminariach grupy badawczej, seminariach wydziałowych i konferencjach.

Typ konkursu NCN: OPUS
Grupa nauk : NZ1
Termin składania ofert: 15.02.2022, 23:59
Forma składania ofert: e-mail:
jaroslaw.marszalek@ug.edu.pl

Zgłoszenie na konkurs powinno zawierać:

1. CV uwzględniające wyżej wymienione oczekiwania (doświadczenie, dotychczasowe osiągnięcia naukowe, w tym ew. publikacje, nagrody i wyróżnienia, uczestnictwo w konferencjach i stażach, itp.),
  2. Dane kontaktowe do osoby, która może przygotować list referencyjny
  3. Dokument potwierdzający status doktoranta

Dodatkowe informacje:

Prosimy o zamieszczenie następującej klauzuli w przesłanej dokumentacji: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w ofercie stypendialnej dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Ustawą z 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz.U. nr 133 poz.883”

Oferty prosimy składać elektronicznie na adres: jaroslaw.marszalek@ug.edu.pl, podając w tytule wiadomości „OPUS 21 doktorant”.

Wybrani kandydaci, spełniający wymogi formalne oraz wymagania projektu, zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną w języku angielskim. Informacje dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej zostaną przesłane zaproszonym kandydatom pocztą elektroniczną.

Stypendystów wyłoni komisja konkursowa, której będzie przewodniczył kierownik projektu.

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 21.01.2022

Zasady konkursu określa Uchwała Rady NCN nr 25/2019 z dnia 14 marca 2019 r.

Konkurs dotyczy 3 stanowisk w projekcie, gdzie jedna osoba planowana jest do zaangażowania od marca 2022, a kolejne dwie osoby planowane są do zaangażowania od lipca 2022 r.

Ewentualne pytania proszę kierować do:

prof. dr hab. Jarosław Marszałek

telefon: +48 58 523 63 13

e-mail: jaroslaw.marszalek@ ug.edu.pl

Data publikacji: piątek, 28. Styczeń 2022 - 12:16; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: piątek, 28. Styczeń 2022 - 12:17; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega