Kolejna edycja Nocy Biologów na MWB już wkrótce

plakat

Tegoroczne hasło przewodnie to „Różnorodność biologiczna: od genu po ekosystem”. Zapraszamy 14 stycznia 2022 r.

- Na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii wśród przygotowanych warsztatów są między innymi "Biotechnologia w cyfrowym wymiarze", "Rozpoznaj nowotwór", "All you need is light - światło jako alternatywa dla antybiotyów" - mówi dr Alicja Chmielewska z Zakładu Biologii Molekularnej Wirusów. - Uczestnicy nauczą się pipetowania roztworów i wykonywania posiewów bakteryjnych oraz będą mogli zobaczyć migrujące w żelu fragmenty DNA. Poza tym zaplanowaliśmy wykłady i pokazy on-line, między innymi wykład dr Andrei Lipińskiej dotyczący bardzo aktualnego zagadnienia "przeskakiwania" wirusów na ludzi i tajemniczego "patogenu X."  Atrakcją dla kandydatów na nasz wydział będzie na pewno prezentacja online "Życie studenta MWB", w której studenci z Koła Naukowego BIO-MED opowiedzą o wyzwaniach i zaletach studiowania na naszym kierunku.

Pełen program Nocy Biologów na WB UG

Załącznik Rozmiar
Noc Biologów 523.65 KB

Data publikacji: środa, 5. Styczeń 2022 - 12:31; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: środa, 12. Styczeń 2022 - 08:12; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega