Akcja rejestracji dawców szpiku na terenie Uniwersytetu Gdańskiego

.

W dniach 6-10 grudnia na terenie Uniwersytetu Gdańskiego

odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych

w ramach programu „HELPERS’ GENERATION” organizowanego przez Fundację DKMS!

Na poniższej grafice znajdą państwo daty, dokładne godziny oraz lokalizację,

w których będzie można zarejestrować się jako potencjalny Dawca u specjalnie wyszkolonych wolontariuszy!

Podczas akcji dowiedzą się Państwo o sposobie pobierania szpiku i komórek macierzystych.

Link do wydarzania dotyczącego akcji rejestracji Dawców na terenie Uniwersytetu Gdańskiego: https://www.facebook.com/events/968070190761458

Akcji rejestracji na terenie Uniwersytetu Gdańskiego będzie towarzyszyła prelekcja

pt. Czy komórki macierzyste pozwolą uratować nasze zdrowie i ocalić ginące gatunki? Wykład popularnonaukowy w ramach akcji Fundacji DKMS

poprowadzona przez doktor Agnieszkę Bernat-Wójtowską,

adiunkta w Zakładzie Fotobiologii i Diagnostyki Molekularnej Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii

i pracownika Zakładu Embriologii Doświadczalnej Instytutu Genetyki i Biotechnologii Zwierząt Polskiej Akademii Nauk.

Prelekcja odbędzie się w środę 8 grudnia o godzinie 17:30 za pomocą Platformy MS Teams.

Link do uczestnictwa w wykładzie.

.

Studiowany przeze mnie kierunek jakim jest biotechnologia, w pełni uświadamia mi, jak ważna jest działalność fundacji DKMS i idea poszukiwania potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Dlatego zdecydowałam się zaangażować w organizację akcji rejestracji.

Średnio co 40 minut kolejna osoba w Polsce otrzymuje diagnozę- nowotwór krwi, dlatego poszukiwanie potencjalnych dawców jest tak istotne. W naszej kampanii chcielibyśmy również obalić mity dotyczące pobierania szpiku czy komórek macierzystych.

Do zobaczenia!

Magdalena Król

Studencki Lider Fundacji DKMS

Data publikacji: poniedziałek, 6. Grudzień 2021 - 11:58; osoba wprowadzająca: Monika Sączewska Ostatnia zmiana: wtorek, 7. Grudzień 2021 - 08:13; osoba wprowadzająca: Monika Sączewska