Laureaci MWB Programu BioLAB

Polsko-Amerykańska komisja Fulbrighta opublikowała listę laureatów i laureatek Programu BioLAB 2021-2022. Na roczny staż do jednego z czterech renomowanych ośrodków badawczych w Stanach Zjednoczonych wyjedzie 42 studentów i studentek w tym, aż 2 osoby z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed!

Staż w Oklahoma Medical Research Foundation otrzymał
Przemysław Bartnik,

Natomiast w University of Virginia uzyskała
Aleksandra Raszplewicz

Program BioLAB przeznaczony jest dla studentów studiów magisterskich i doktoranckich kierunków biologiczno-chemicznych oraz medycznych. Podczas stażu studenci dołączają do zespołów badawczych prowadzących projekty z takich dziedzin, jak neurologia, krystalografia, wirusologia czy genetyka molekularna. Wyniki badań prowadzonych w trakcie stażu często stają się podstawą artykułów publikowanych w recenzowanych czasopismach naukowych, m.in. „Nature”, „Proteins: Structure, Function, and Bioinformatics” czy „Acta Crystallographica.” Stypendyści programu BioLAB biorą też aktywny udział w życiu amerykańskiej uczelni, uczestniczą w seminariach, wykładach gościnnych oraz poznają amerykańską kulturę.

W tym roku można było wyjechać do jednego z czterech renomowanych ośrodków badawczych w USA: Oklahoma Medical Research Foundation; University of Chicago; University of Texas, Southwestern Medical oraz Center University of Virginia.

Laureaci są w trakcie wykonywania pracy magisterskiej na naszym Wydziale - Pan Przemysław Bartnik pod kierunkiem Pana dr hab. Roberta Czajkowskiego, prof. UG, a Pani Aleksandra Raszplewicz jest pod opieką Pani dr Katarzyny Grzyb.

Serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: wtorek, 13. Kwiecień 2021 - 10:39; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: wtorek, 13. Kwiecień 2021 - 10:39; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega