nagroda
dr Monika Górska-Arcisz otrzymała nagrodę za najwyżej ocenioną pracę doktorską
Zakończyła się trzecia edycja konkursu o Nagrodę Specjalną Rektora UG „Włączam płeć do badań”. Konkurs nagradza najwyżej ocenione prace magisterskie i doktorskie, które uwzględniają perspektywę płci w obszarze badań.
Filip Kuś otrzymał EMBO Scientific Exchange Grant
Mgr Filip Kuś, doktorant z Zakładu Biochemii Białek Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed otrzymał EMBO Scientific Exchange Grant na projekt pt. „Cooperation of Hsp70 and the E3 ubiquitin ligase CHIP in determining the fate of non-native proteins”. Grant umożliwi Panu Filipowi trzymiesięczny wyjazd naukowy do laboratorium Prof. Konstanze Winklhofer w Institute of Biochemistry and Pathobiochemistry Ruhr Universtät, w Bochum. Promotorem rozprawy mgra Kuś jest prof. dr hab.
Aż 3 projekty finansowane przez Narodowe Centrum Nauki przyznane dla MWB UG i GUMed
Z radością informujemy, że Koordynatorzy Dyscyplin Narodowego Centrum Nauki przedstawili listy rankingowe projektów rekomendowanych do finansowania w ramach konkursów na projekty badawcze ogłoszonych przez NCN. Wśród nich znalazły się aż trzy projekty dla Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii rekomendowane do finansowania w ramach konkursu OPUS 27 i PRELUDIUM 23.
OPUS 27
Dwie laureatki konkursu NCN MINIATURA 8
Koordynatorzy Dyscyplin Narodowego Centrum Nauki przedstawili listy rankingowe działań zakwalifikowanych do finansowania w ramach konkursu MINIATURA 8 na badanie wstępne/pilotażowe.
Z radością informujemy, że dr Małgorzata Stasiłojć z Zakładu Biologii Komórki i Immunologii oraz dr Aleksandra Siedlar z Pracowni Immunologii Doświadczalnej i Translacyjnej zostały laureatkami danego konkursu.
Dr n. farm. Adrianna Skwira-Rucińska z nagrodą Prezesa Rady Ministrów za wyróżniającą się rozprawę doktorską
Z przyjemnością informujemy, że dr n. farm. Adrianna Skwira-Rucińska, adiunkt w Zakładzie Enzymologii i Onkologii Molekularnej Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed, otrzymała prestiżową Nagrodę Prezesa Rady Ministrów za wyróżniającą się rozprawę doktorską.
Wyniki Akademickiego Budżetu Obywatelskiego UG 2024
Ogłoszono wyniki Akademickiego Budżetu Obywatelskiego 2024, więc miło nam poinformować, że projekt „Ogródek dla studentów i pracowników MWB UG i GUMed”, zgłoszony przez Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii, zdobył III miejsce w kategorii projektów studenckich z imponującym wynikiem 480 głosów.
Projekt z puli pracowniczej – „Nowoczesny biurowy pokój akustyczny zwiększający komfort pracy na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii” – choć nie stanął na podium, zebrał aż 135 głosów, co jest świetnym wynikiem!
Wyróżnienie "Polityka i mechanizmy równości"
Podczas Europejskiego Forum Nowych Idei (jednej z największych w Europie Środkowo-Wschodniej konferencji poświęconych globalnym trendom, nowym ideom oraz przyszłości Europy), które odbyło się w dniach 16 - 18 października 2024 r. w Sopocie, ogłoszone zostały wyniki konkursu RównoWaga. To konkurs adresowany do organizacji i firm, które praktykują politykę inkluzywności i równości. W tym roku Uniwersytet Gdański został wyróżniony w kategorii Polityka i mechanizmy równości. Wyróżnienie zostało wręczone Przewodniczącej Senackiej Komisji ds.
dr hab. Dorota Krzyżanowska współautorką artykułu opublikowanego w prestiżowym Nature Microbiology
Mamy przyjemność poinformować, że dr hab. Dorota Krzyżanowska z Zakładu Badania Związków Biologicznie Czynnych została współautorką artykułu opublikowanego w prestiżowym czasopiśmie Nature Microbiology (doi: 10.1038/s41564-024-01833-4). Artykuł pt.: „Community standards and future opportunities for synthetic communities in plant–microbiota research” przedstawia najnowsze wytyczne i standardy dla badań nad tzw.
Studentka MWB Pola Szydarowska laureatką nagrody Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Genetycznego
Z przyjemnością informujemy, że Pola Szydarowska, studentka Wydziału Biotechnologii UG i GUMed, została laureatką nagrody Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Genetycznego za najlepszą pracę magisterską z zakresu genetyki w roku akademickim 2023/24. Tytuł pracy: „Opracowanie modelu do badań strukturalnych białek wirusowych i szlaku prezentacji antygenów”. Promotorem pracy była dr hab. Andrea Lipińska.
Dr Łukasz Rąbalski jednym ze stu polskich naukowców, którzy ukończyli prestiżowy program na Harvard Medical School
Polscy badacze ukończyli pierwszą edycję programu Polish Clinical Scholars Research Training. Wśród 5% uczestników spoza środowiska medycznego znalazł się dr Łukasz Rąbalski z Zakładu Szczepionek Rekombinowanych.