Gender Gap in Biotechnology - dr Natasza Kosakowska-Berezecka, dr Magdalena Żadkowska (University of Gdańsk, Poland)

Speaker: dr Natasza Kosakowska-Berezecka, dr Magdalena Żadkowska (University of Gdańsk, Poland)

Talk: Gender Gap in Biotechnology

Time: 1 December 2017, 9:00 am

Venue: Intercollegiate Faculty of Biotechnology, Abrahama 58, hall 042


Natasz Kosakowska photoNatasza Kosakowska-Berezecka, notka biograficzna

Tenerka umiejętności menedżerskich, wykładowczyni akademicka w Zakładzie Psychologii Międzykulturowej i Rodzaju w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego; mediatorka oraz ekspertka ds różnorodności i równowagi praca-dom

Kierowniczka międzynarodowego konsorcjum badawczego PAR Migration Navigator (www.migrationnavigator.org)- WLB_GE "Socio-cultural and Psychological Predictors of Work-Life Balance and Gender Equality- Cross-Cultural Comparison of Polish and Norwegian Families".

Autorka i ekspertka ds. Programu oraz zaleceń organizacyjnych pomocy/ doradztwa personalnego dla kobiet i ich partnerów i Innowacyjnego programu oraz zaleceń organizacyjnych systemu szkoleń adaptacyjnych do pracy (model adaptacji do pracy) w projekcie  "PI – Innowacyjny model godzenia przez kobiety życia zawodowego i rodzinnego" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Trenerka nagrodzonego w konkursie na Dobre Praktyki EFS projektu szkoleniowego KiM Kobieta i Mężczyzna Liderami Pomorskich Przedsiębiorstw realizowanym przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów.

Ekspertka medialna: Gazeta Wyborcza, Radio Gdańsk, Polskie Radio "Trójka", Newsweek.

Współautorka i koordynatorka wdrażania Gdańskiego Modelu Integracji Migrantów, panel Edukacji Wyższej.
 


Magda Żadkowska photoMagdalena Żadkowska, notka biograficzna

Pracuje jako adiunkt na Uniwersytecie Gdańskim; prowadzi zajęcia z Zarządzania projektami społecznymi, Komunikacji międzykulturowej, Zarządzania różnorodnością w organizacji i Komunikacji interpersonalnej.

Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych MBA: Zarządzanie różnorodnością, Metodologia projektu dyplomowego, Kierowanie zespołem.

Analizuje życie domowe i zawodowe par w Polsce i na migracji. Bada podział obowiązków i negocjowanie godzenia życia zawodowego z rodzinnym.

Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Gdańskim i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie socjologii, obronionym na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła warsztat Kena Cushnera (nauczanie kompetencji kulturowych), ukończyła Szkołę Trenerów TROP (szkolenia oparte na empatii) i kurs trenerów Szkoły dla rodziców. 

Rzeczniczka równouprawnienia i różnorodności, bardzo chętnie angażuje się w różnego rodzaju projekty upowszechniające naukę – jest trenerką biznesową, ekspertką medialną i autorką projektów społecznych.

Trenerka biznesowa, specjalistka ds.  Komunikacji wewnętrznej, Komunikacji międzykulturowej, Zarządzania wartościami, Zarządzania wiekiem, Budowania zespołów, Godzenia życia zawodowego z rodzinnym i Wdrażania elastycznych form pracy.

Autorka i Koordynatorka merytoryczna nagrodzonego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego w konkursie na Dobre Praktyki EFS 2011 projektu szkoleniowego KiM Kobieta i Mężczyzna Liderami i Liderkami Pomorskich Przedsiębiorstw (5 edycji).

Trenerka  w projekcie KiM Kobieta i Mężczyzna Liderami i Liderkami Pomorskich Przedsiębiorstw.
Liderka badań socjologicznych w międzynarodowym konsorcjum badawczym PAR Migration Navigator (www.migrationnavigator.org)- WLB_GE "Socio-cultural and Psychological Predictors of Work-Life Balance and Gender Equality- Cross-Cultural Comparison of Polish and Norwegian Families".
Autorka metody szkoleń dla par z Godzenia życia zawodowego z rodzinnym.
Badaczka w projekcie "A więc siedzisz w domu, etnograficzne studium pracy wykonywanej z domu", grant Narodowego Centrum Nauki.
Autorka i ekspertka ds. Programu oraz zaleceń organizacyjnych pomocy/ doradztwa personalnego dla kobiet i ich partnerów i Innowacyjnego programu oraz zaleceń organizacyjnych systemu szkoleń adaptacyjnych do pracy (model adaptacji do pracy) w projekcie  „PI – Innowacyjny model godzenia przez kobiety życia zawodowego i rodzinnego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Ekspertka w projekcie "7 kroków do Work-Life-Balance", organizowanego przez Pracodawców Pomorza.
Ekspertka medialna: Gazeta Wyborcza, Radio Gdańsk, Newsweek, TV4.
Wykładała na uczelniach polskich i zagranicznych.
Współautorka i koordynatorka wdrażania Gdańskiego Modelu Integracji Migrantów, panel Edukacji Wyższej.
 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 15. Listopad 2017 - 11:47; osoba wprowadzająca: Elżbieta Moroz Ostatnia zmiana: wtorek, 28. Listopad 2017 - 11:42; osoba wprowadzająca: Elżbieta Moroz