Dr Łukasz Rąbalski wśród najlepszych popularyzatorów nauki

Dr Łukasz Rąbalski z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego został Popularyzatorem Nauki 2015, prezentując jedno z najlepszych naukowych wystąpień. W czwartej edycji konkursu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej INTER zajął trzecie miejsce.

24 stycznia 2015 r., w budynku Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, odbył się finał czwartej edycji konkursu popularyzatorskiego INTER organizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej w ramach projektu SKILLS*. Każdy z 11 finalistów konkursu miał pięć minut na zaprezentowanie swojego interdyscyplinarnego projektu badawczego. Ich wystąpienia oceniała Kapituła konkursu w składzie: prof. Maciej Żylicz, prezes FNP, który pełnił rolę przewodniczącego Kapituły, dr Magdalena Kulma (laureatka konkursu INTER 2014), dr Ilona Iłowiecka-Tańska, Natalia Osica, red. Dorota Romanowska oraz red. Krzysztof Michalski.

Dr Łukasz Rąbalski podczas swojego wystąpienia opowiadał o zastosowaniu biologicznych środków ochrony roślin w walce ze szkodnikami w polskich lasach i swoim wystąpieniem zapewnił sobie trzecie miejsce otrzymując 80 tyś. zł. (z czego 80% stanowi część subwencyjna na realizację zaprezentowanego projektu badawczego, a 20% nagrody to indywidualne wsparcie dla laureata).

Dr Łukasz Rąbalski obecne pracuje w Zakładzie Szczepionek Rekombinowanych i prowadzi badania w zakresie nowoczesnych metod diagnostycznych i bioinformatycznych.

Serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że mamy w naszym gronie takiego popularyzatora nauki.

Prezentacje można obejrzeć tutaj [link] [prezentacja dr Rąbalskiego - część I, czas: 1:09:01]

Pozostali laureaci: http://www.fnp.org.pl/najlepsi-naukowcy-popularyzatorzy-nagrodzeni/

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: wtorek, 27. Styczeń 2015 - 09:24; osoba wprowadzająca: Elżbieta Moroz Ostatnia zmiana: wtorek, 27. Styczeń 2015 - 09:24; osoba wprowadzająca: Elżbieta Moroz