dr hab. Ewelina Król, prof. UG bohaterką wystawy o kobietach w nauce

ZdjęcieZ przyjemnością informujemy, iż nasza Dziekan, dr hab. Ewelina Król, prof. UG jest jedną z dwunastu bohaterek wystawy UCZONE – plenerowej wystawy czasowej o kobietach w nauce, otwartej w czasie Pikniku Nauki Fahrenheita i prezentowanej na Górze Gradowej w Hevelianum od 26 maja 2024 roku.

Badaczki prezentowane na wystawie to wyróżniające się uczone reprezentujące gdańskie uczelnie: Uniwersytet Gdański, Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnikę Gdańską Akademie Sztuk Pięknych i Instytut Maszyn Przepływowych. Reprezentują̨ rożne dziedziny nauki i pracują̨ na rożnych uczelniach, łączy je ciekawość́ świata, ambicja, umiejętność́ stawiania celów oraz ich zdobywania. Prowadzone przez UCZONE badania dają̨ nadzieję na leczenie z powodzeniem raka i stwardnienia rozsianego, opracowanie szczepionek antywirusowych czy odkrycie wpływu zmian klimatu na morski ekosystem Arktyki.

Dr hab. Ewelina Król została wyróżniona za badania koncentrujące się na opracowywaniu skutecznych, innowacyjnych rekombinowanych szczepionek przeciwwirusowych nowej generacji, opartych na cząstkach wirusopodobnych i/lub mRNA, jak i poszukiwaniu innowacyjnych opcji terapeutycznych opartych na chemicznie syntetyzowanych inhibitorach glikozylacji białek.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy. Więcej informacji o uczonych prezentowanych na wystawie na stronie Uczone Hevelianum

 

Bohaterką wystawy jest także prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska, dyrektorka Centrum  Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi Uniwersytetu Gdańskiego i członkini Rady Dyscypliny Biotechnologia naszego Wydziału.

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 5. Czerwiec 2024 - 07:36; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: środa, 5. Czerwiec 2024 - 07:50; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega