Młodzi pasjonaci nauki poszukiwani do programu InnovaBio Pomorze

Bio Laboratorium Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia (PPNT Gdynia) rozpoczyna X edycję Programu InnovaBio Pomorze (IBP), podczas którego studenci nauk przyrodniczych samodzielnie realizować będą realne projekty badawczo-rozwojowe dla firm biotechnologicznych.

Podczas zeszłorocznej edycji InnovaBio Pomorze młodzi naukowcy opracowywali m.in. optymalną metodę ekstrakcji saponin z surowców roślinnych dla firmy Urtica Technologies. Optymalizowali produkcję karotenoidów z dzikich drożdży celem ich przyszłego wykorzystania jako naturalnych środków ochrony roślin uprawnych, dla firmy KINNAKA, a także badali stężenia mesembryny w różnych ekstraktach roślinnych pozyskiwanych z Sceletium tortuosum, dla firmy MagicWeed.

Plakat

W tym roku również nie zabraknie ciekawych projektów, z którymi będą mogli się zmierzyć adepci nauki.

Uczestnicy będą pracować w pięcioosobowych zespołach nad nowatorskimi projektami typu B+R przez około cztery miesiące w okresie od czerwca do października 2023, w Bio Laboratorium PPNT Gdynia.

Co zyskują uczestnicy?

- praktyczne zastosowanie i doskonalenie technik poznanych w trakcie studiów
- zdobycie doświadczenia w technikach laboratoryjnych tj.: GC-MS, HPLC, ekstrakcja, hodowla roślin in vitro, biofermentacja, identyfikacja, hodowla, analiza mikroorganizmów.
- min. 120 godzin pracy laboratoryjnej
- udział w szkoleniach i wykładach naukowych
- poznanie nowoczesnych narzędzi pracy
- doskonalenie planowania procesu badawczego
- umiejętność przygotowywania raportów i prezentacji z uzyskanych wyników
- umiejętność prowadzenie dyskusji naukowej w gronie studentów, naukowców i przedsiębiorców
- zdobycie kompetencji wymaganych przez przedsiębiorców
- zwiększenie swojego potencjału na rynku pracy

Kto ma szanse?

Organizatorzy poszukują studentów nauk przyrodniczych, którzy chcą podejmować nowe wyzwania, poszerzać swoją wiedzę, doskonalić umiejętności laboratoryjne oraz aktywnie i odpowiedzialnie angażować się w wykonywane zadania.

Jak się zgłosić do projektu?

Wypełniony formularz: Zgłoszenie Uczestnika znajdujący się na stronie:

formularz-zgłoszeniowy-IBP_interaktywny-1.pdf (ppnt.pl)

należy przesłać na adres ibp@ppnt.gdynia.pl w terminie do 21 IV 2023 r.

Regulamin projektu na stronie: https://ppnt.pl/dzialy-i-projekty/innova-bio/

Dodatkowe pytania:   j.glowacka@ppnt.pl

O InnovaBio Pomorze

Załącznik Rozmiar