Nowy projekt OPUS18 dr hab. Małgorzaty Waleron, prof. UG

Nowy projekt "Ekologiczna biochemia Pectobacterium - badanie interakcji pomiędzy bakteriami a roślinami.” (Ecological biochemistry of Pectobacterium - decoding of molecular interactions between bacteria and plants.) został przyznany na lata 2020-2024 w kwocie 1 945 200 zł pod przewodnictwem dr hab. Małgorzaty Waleron, prof. UG na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed! Projekt finansowany będzie w ramach OPUS18 przez NCN.

Badania proponowane we wniosku mają na celu poznanie chemicznych podstaw oddziaływania bakterii z rodzaju Pectobacterium z różnymi gatunkami roślin oraz dać wgląd w poznanie mechanizmów molekularnych tych interakcji. Projekt realizowany będzie jako konsorcjum Wydziału MWB UG i GUMed z Wydziałem Farmacji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie liderem będzie Uniwersytet Gdański.

Serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: czwartek, 16. Lipiec 2020 - 12:11; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: czwartek, 16. Lipiec 2020 - 12:11; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega