MWB udziela wsparcia sprzętem i zespołem w diagnostyce COVID-19

W związku z zagrożeniem epidemicznym i ogromnymi potrzebami służb medycznych, nasz Wydział, MWB UG i GUMed wraz z Wydziałem Biologii UG i Uniwersytetem Gdańskim, przekazał wysokospecjalistyczną aparaturę m.in. w postaci dwóch termocyklerów Light Cycler 480 II, dwóch komór laminarnych klasy BSL-2 oraz sprzętu uzupełniającego. Sprzęt został przekazany na potrzeby 7ego Szpitala Marynarki Wojennej przy ul. Polanki w Gdańsku.

Przekazany sprzęt pozwoli na uruchomienie kompletnego, specjalistycznego, przyszpitalnego laboratorium diagnostyki molekularnej w kierunku COVID-19. Dzięki temu możliwe będzie zwielokrotnienie liczby wykonywanych testów i znacząco szybsze diagnozowanie chorych z województwa pomorskiego.

Również zespół dr Łukasza Rąbalskiego wraz z doktorantami: Weronika Hoffmann, Marcin Lubocki i Maciej Kosiński, zaangażowany jest bezpośrednio w badanie próbek pacjentów na obecność wirusa wywołującego chorobę COVID-19.

Chcemy być na pierwszej linii zmagań, aby życie społeczeństwa szybko wróciło do normalności.

ŁR

Więcej informacji na stronie Uniwersytetu Gdańskiego oraz na naszym profilu na Facebook'u.

Data publikacji: wtorek, 14. Kwiecień 2020 - 13:39; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: wtorek, 14. Kwiecień 2020 - 14:02; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega