fbpx prof. Ewa Łojkowska wzięła udział w forum „Kobiety wiedzą co robią”, | Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed

prof. Ewa Łojkowska wzięła udział w forum „Kobiety wiedzą co robią”,

26 października 2019 w Gdańsku odbył się panel

„Kobiety kobietom. Jak się wspierać w walce o równość w firmie”

poprowadzonym przez dziennikarkę, wicenaczelną „Wysokich Obcasów” Katarzynę Pawłowską.

.

Wśród panelistek znalazły się:

Barbara Taraszkiewicz ze State Street Bank Polska,

Monika Godzińska z banku BPH, Agata Dutkowska, założycielka Latających Kręgów dla Kobiet i Aleksandra Grabowska z Getresponse.

Uczestniczki panelu podkreślały jak ważne w środowisku pracy jest zachowanie równowagi,

work life balancepotrzeba wsparcia.

Prof. Łojkowska zwróciła uwagę na zachowanie parytetów w świecie akademickim, podkreślając, że są świetne badaczki i naukowczynie, o których obecność podczas paneli i konferencji naukowych powinni zadbać ich organizatorzy.

– Wśród profesorów w Polsce kobiety stanowią tylko 11 proc. Ale to i tak więcej niż jeszcze kilka lat temu.

Mam bardzo dużo doktorantek, które dokładnie wiedzą, co chcą robić w życiu, i nie rezygnują z życia rodzinnego, jeśli tego nie chcą.

Pełna relacja z całego wydarzenia znajduje się na stronie Wysokich Obcasów.

Treść wprowadzona przez: Monika Sączewska
środa, 13 listopada 2019 roku, 8:02