Promocja książki i otwarcie wystawy

PROMOCJA KSIĄŻKI NA 50-lecie UG

Książka powstała z inicjatywy Rektora Uniwersytetu Gdańskiego prof. Jerzego P. Gwizdały i została opatrzona jego wstępem.

Teksty – eseje napisało 50 autorów związanych z Uczelnią. Mają wymiar symboliczny, bo w oczywisty sposób nawiązują do jubileuszu Uniwersytetu Gdańskiego.

Wśród autorów, poza obecnymi i byłymi rektorami oraz prorektorami, są pracownicy Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii:

prof.dr hab. Ewa Łojkowska, prof. dr hab. Krzysztof Bielawski oraz prof.dr hab. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk

W swoich opowieściach dzielą się swoimi pasjami, historiami i doświadczeniem.

..

.

„Czytając zebrane tu eseje, trudno nie czuć dumy z bycia częścią tej społeczności, ze współtworzenia wspaniałej idei uniwersytetu” – podkreślił we wstępie do książki „50 spotkań na 50-lecie UG” Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Jerzy P. Gwizdała. Promocja książki, połączona z wernisażem wystawy, odbyła się w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego. Uczestniczący w spotkaniu goście i autorzy esejów, zamieszczonych w publikacji zgodnie podkreślali, że jest to książka wyjątkowa, pokazująca różnorodność i wieloaspektowość Uniwersytetu Gdańskiego, a jednocześnie jego genius loci.

Do tekstów dołączono portrety autorów esejów, które jednocześnie są częścią wystawy. Wystawę można oglądać w sali wystawowej Biblioteki Głównej Uniwersytetu Gdańskiego. Autorem portretów jest Sylwester Ciszek.

Książkę, w pięknej szacie graficznej (autorstwa Karoliny Johnson), pod redakcją Joanny Kamień, dyrektor Wydawnictwa UG, opublikowało Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego.

W czasie spotkania promującego książkę pojawili się niemal wszyscy autorzy i wielu z nich dzieliło się swoimi refleksjami, m.in. prof. Maria Mendel, prof. Ryszard Horodecki czy dr Katarzyna Żółkoś. Spotkanie poprowadził Prorektor ds. studenckich i kształcenia prof. Arnold Kłonczyński.

Data publikacji: poniedziałek, 28. Październik 2019 - 13:51; osoba wprowadzająca: Monika Sączewska Ostatnia zmiana: środa, 30. Październik 2019 - 10:02; osoba wprowadzająca: Monika Sączewska