fbpx Ciekawy wykład w ramach projektu InnovaBio Pomorze | Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed

Ciekawy wykład w ramach projektu InnovaBio Pomorze

II spotkanie z naukowcami w ramach VI edycji projektu
InnovaBio Pomorze

kiedy:   19.09.2019 (czwartek), 12.00-14.00
gdzie:   aula, Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG&GUM-ed ul. Abrahama 58, 80-307, Gdańsk
wstęp:  wolny, grupy powyżej 10 osób prosimy o zgłaszanie udziału w wykładzie na adres: j.glowacka@ppnt.gdynia.pl

19 września będziemy gościć panią dr Annę Ajduk z Zakładu Embriologii Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, która wygłosi wykład pt.:

„Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o zapłodnieniu, a boicie się zapytać”

Dr Anna Ajduk swoje doświadczenie naukowe budowała między innymi na stażach w Cardiu University i University of Cambridge w Wielkiej Brytanii oraz w Institute for Biogenesis Research, University of Hawaii w USA. Od ponad 10 lat zajmuje się tematyką zapłodnienia i wczesnego rozwoju zarodkowego ssaków, także w kontekście optymalizacji procedur zapłodnienia in vitro. Obecnie prowadzi m.in. badania nad wpływem procesu starzenia na jakość komórek jajowych i zarodków oraz nad wykorzystaniem optycznej mikroskopii koherencyjnej (OCM) w biologii i medycynie reprodukcyjnej.

Badania dr Anny Ajduk zostały uhonorowane w 2013 r. Nagrodą im. Prof. Stefana Pieńkowskiego przyznawaną za wybitne osiągnięcia w naukach matematyczno-przyrodniczych. Jest beneficjentka programów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, Narodowego Centrum Nauki, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Schering Foundation i FEBS.

Oprócz pracy naukowej zajmuje się także popularyzacją nauki oraz działa w organizacjach zrzeszających naukowców – od 2012 r. w Klubie Stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (w l. 2013-2017 pełniła funkcję prezesa Klubu), a od 2016 r. w Akademii Młodych Uczonych PAN.

IBSerdecznie zapraszamy na spotkanie!

loga IB

czwartek, 5 września 2019 roku, 8:20