Wyróżnienie dla dr Patrycji Koszałki - Mrongowiusze 2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że osobą wyróżnioną w tegorocznej edycji Mrongowiusze 2015 została dr Patrycja Koszałka, która realizuje badania w Zakładzie Biologii Komórki oraz prowadzi zajęcia na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed.

Nagroda "Nauczyciel Roku" imienia Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza jest przyznawana na Uniwersytecie Gdańskim każdego roku za szczególne osiągnięcia dydaktyczne trzem nauczycielom akademickim UG. Nauczycieli zgłaszają do nagrody dziekani wydziałów w porozumieniu z wydziałowymi radami samorządu studentów. Wnioski rozpatruje powołana specjalnie Komisja Konkursowa złożona ze studentów i  nauczycieli akademickich. Patronem nagrody jest Krzysztof Celestyn Mrongowiusz (1764-1855) wybitny gdański pedagog i uczony, zasłużony dla zachowania polskości Pomorza, lektor języka polskiego w Gdańskim Gimnazjum Akademickim. Laureatami tegorocznej nagrody zostali: dr Piotr Arłukowicz z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG, prof. dr hab. inż. Jerzy Błażejowski z Wydziału Chemii UG i dr Urszula Patocka-Sigłowy z Wydziału Filologicznego UG. Komisja Konkursowa Nagrody „Nauczyciel Roku” im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza nadała także wyróżnienia, które w tym roku otrzymali: dr Anna Blajer-Gołębiewska (Wydział Ekonomiczny), dr Patrycja Koszałka (Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed),dr Jacek Maślankowski (Wydział Zarządzania, dr Beata Michno (Wydział Biologii), dr Paweł Petasz (Wydział Prawa i Administracji), prof. UG, dr hab. Andrzej Woziński (Wydział Historyczny, dr Andrzej Wyszkowski (Wydział Oceanografii i Geografii)

Serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: piątek, 20. Marzec 2015 - 11:15; osoba wprowadzająca: Elżbieta Moroz Ostatnia zmiana: piątek, 20. Marzec 2015 - 11:15; osoba wprowadzająca: Elżbieta Moroz