Bałtycki Festiwal Nauki 2014

Jak co roku tłumy osób w różnym wieku - przedszkolaków, uczniów i dorosłych - pojawiły się na Bałtyckim Festiwalu Nauki (XII edycja BFN), aby odkryć czym tak naprawdę zajmują się naukowcy i poznać codzienny wymiar nauki. Na Festiwalu nie zabrakło także oferty przygotowanej przez nasz Wydział, z którą można było zapoznać się zarówno w budynku Instytutu Biotechnologii na Kładki 24 jak i w Gdyni na placu przy Akwarium Gdyńskim. I tak odwiedzający mogli spróbować swoich sił w puszczaniu baniek czy zjeść niebieskie lody o smaku waniliowym, co najbardziej cieszyło najmłodszą część wizytujących, ale także sprawdzić jak wygląda praca w laboratorium, zobaczyć życie w kropli wody, przeprowadzić krótki test na ojcostwo w świecie mikroorganizmów i przekonać się, że chwasty mogą być przydatne człowiekowi.

Pokazy miały także swój magiczny wymiar - uczestnicy mogli poznać tajniki magii chemii i fluorescencji. Dla odwiedzających przygotowano też konkurs biotechnologiczny i quiz roślinny.

Dziękujemy wszystkim - widzom za przybycie i uczestniczenie w biotechnologicznych eksperymentach oraz organizatorom za... organizację tego wspaniałego festiwalu popularno-naukowego!

Do zobaczenia za rok!

 

Artykuły powiązane:

O BFN na MWB

 

BFN 2014 na MWB

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 28. Maj 2014 - 08:51; osoba wprowadzająca: Elżbieta Moroz Ostatnia zmiana: środa, 24. Wrzesień 2014 - 14:22; osoba wprowadzająca: Elżbieta Moroz