Sukcesy naukowców z MWB w konkursach NCN (Harmonia i Sonata BIS)

Na stronach Narodowego Centrum Nauki zamieszczono listy rankingowe projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach konkursów ogłoszonych przez NCN w dniu 16 czerwca 2014 roku. Wśród wniosków wyróżnionych są projekty z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed.

W ramach konkursu HARMONIA 6 (na projekty badawcze realizowane w ramach współpracy międzynarodowej niepodlegające współfinansowaniu z zagranicznych środków finansowych):

1. Projekt "Badania pangenomu pektynolitycznych bakterii z gatunków Dickeya solani i Pectobacterium wasabiae w celu identyfikacji genów warunkujących lepszą adaptację do wywoływania objawów chorobowych na ziemniaku w klimacie umiarkowanym" prof. dr hab. Ewy Łojkowskiej (Uniwersytet Gdański; Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego) na kwotę 1 225 900 zł.
  2. Projekt "Mechanizm działania receptora GerA w przetrwalnikach B. subtilis" prof. dra hab. Michała Obuchowskiego (Gdański Uniwersytet Medyczny; Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego) na kwotę 828 620 zł.

W ramach konkursu SONATA BIS (na projekty badawcze mające na celu powołanie nowego zespołu naukowego, realizowane przez osoby posiadające stopień naukowy lub tytuł naukowy, które uzyskały stopień naukowy doktora w okresie od 2 do 12 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem):

1. Projekt "Molekularny mechanizm działania białek alfaherpeswirusów kluczowych dla modulacji odpowiedzi immunologicznej" dr Andrei Lipińskiej (Uniwersytet Gdański; Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego) na kwotę 1 870 760 zł

Serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: piątek, 6. luty 2015 - 08:04; osoba wprowadzająca: Elżbieta Moroz Ostatnia zmiana: piątek, 6. luty 2015 - 08:04; osoba wprowadzająca: Elżbieta Moroz