Zapraszamy na Bałtycki Festiwal Nauki na MWB | Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed

Zapraszamy na Bałtycki Festiwal Nauki na MWB

BFNSerdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w

Bałtyckim Festiwalu Nauki
organizowanym w dniu
24.05.2017 w godz. 9:00 – 14:00

w budynku Instytutu Biotechnologii Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG & GUMed
przy ul. Abrahama 58 w Gdańsku

(Kampus Uniwersytecki w Oliwie).

W ramach imprezy prezentowane będą stanowiska z ciekawymi eksperymentami
i zagadnieniami dotyczącymi nauki.

wś

Będzie można zaobserwować struktury niewidoczne nieuzbrojonym okiem, posmakować niezwykłych produktów kuchni molekularnej oraz jadalnych mikroorganizmów, poznać bakterie, które żyją z nami każdego dnia oraz sekrety antybiotyków, wyizolować DNA z owoców i warzyw, dowiedzieć się jak powstaje tęcza jak i zobaczyć hodowlę roślin w kulturach in vitro. Co więcej, będzie można wyhodować mikroorganizmy z własnych posiewów,  zaprojektować nowego drobnoustroja oraz stworzyć naszyjnik z DNA.

Dla zainteresowanych przeprowadzony zostanie pokaz świecących wirusów w żywych komórkach jak i wykład w technologii 3D prezentujący trójwymiarowe struktury białek.

W ramach kolejnej edycji gry kryminalistycznej, zachęcamy do wzięcia udziału w poszukiwaniu mordercy, który ukrywa się na Wydziale.

Chętni będą mogli wziąć udział także w grze edukacyjnej „Pandemia”, gdzie wcielą się w naukowców i specjalistów mających za zadanie powstrzymywać zagrażające ludzkości choroby.

Poniżej załączamy listę wydarzeń z informacjami.

PDF icon Tabelka wydarzeniowa BFN453.42 KB
środa, 24 maja 2017 roku, 14:31