IV Warsztat Spektrometrii Mas: Innovations in discovery of potential new pharmaceuticals

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV spotkaniu dotyczącym Spektrometrii Mas, organizowanym w ramach Projektu MOBI4Health, które będzie miało miejsce w dniach 7-9 lipca 2015 r. na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed w Gdańsku. Tematem przewodnim tej edycji są Innowacje w odkryciach potencjalnie nowych farmaceutyków”.

Spotkanie obejmie część wykładową (sesja w dniu 8 lipca otwarta dla wszystkich) oraz zajęciach praktyczne (w dniach 7 i 9 lipca), na które wymagana jest rejestracja.

Kurs obejmować będzie dwie części. Tematyka pierwszej części (7-8 lipca) skupiać się będzie na wykorzystaniu spektrometrii mas w genomice, włączając w to ćwiczenia praktyczne na systemie MassARRAY® firmy Agena Bioscience. Druga część (8-9 lipca) przedstawiać będzie głównie zagadnienia dotyczące zastosowania spektrometrii mas w proteomice. Zajęcia praktyczne przeprowadzone będą z użyciem systemów firmy AB SCIEX (QTRAP™ 6500, MALDI TOF/TOF™ 5800 oraz TripleTOF® 5600+). Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim.

W celu rejestracji, należy wypełnić formularze zgłoszeniowe zamieszczone na stronie projektu MOBI4Health najpóźniej do dnia 5 czerwca br. Można zarejestrować się na jedną lub obie części warsztatów (każda z części wymaga przesłania osobnego formularza). Liczba miejsc jest ograniczona, a o uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń.

UWAGA: Pierwszeństwo udziału w tej edycji warsztatów mają pracownicy MWB UG i GUMed oraz pracownicy laboratoriów partnerskich wymienionych w Projekcie M4H.

Data publikacji: poniedziałek, 11. Maj 2015 - 13:49; osoba wprowadzająca: Elżbieta Moroz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 11. Maj 2015 - 13:49; osoba wprowadzająca: Elżbieta Moroz