Projekt finansowany przez Agencję Badań Medycznych na MWB!

Konsorcjum naukowe w składzie: Zakład Szczepionek Rekombinowanych Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed, Instytut Biochemii i Biofizyki PAN w Warszawie i firma farmaceutyczna Adamed Pharma, uzyskało finansowanie z Agencji Badań Medycznych (ABM) w ramach programu „Rozwój innowacyjnych rozwiązań terapeutycznych z wykorzystaniem technologii RNA”.

Celem naukowym konsorcjum jest doprowadzenie do etapu badań klinicznych rekombinowanych potencjalnych szczepionek przeciwwirusowych opartych o mRNA i cząstki wirusopodobne. Obiektami badań będą preparaty szczepionkowe skierowane przeciwko zoonozom wirusowym, przede wszystkim powodowanym przez wirusa SARS-CoV-2, wirusa odkleszczowego zapalenia mózgu i wirusa Zachodniego Nilu.

Całkowity budżet projektu to 87 517 519,25 zł, dofinansowanie ABM 58 494 498,19 zł, w tym dla UG 11 382 750,00 zł.

Informacja na stronie ABM.

Informacja na stronie UG.

ZSR

Data publikacji: środa, 1. Grudzień 2021 - 07:39; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: czwartek, 2. Listopad 2023 - 13:32; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega