prof. J. Marszałek udzielił wywiadu w sprawie tegorocznej Nagrody Nobla z chemii | Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed

Niedawno ogłoszono laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie chemii. Profesorowie Frances H. Arnold oraz George P. Smith i Gregory P. Winter zostali docenieni za wykorzystanie ewolucji w chemii i jej praktyczne zastosowanie na potrzeby ludzi. Profesor Jarosław Marszałek został poproszony o skomentowanie tego wydarzenia.

"Dzięki teorii Darwina możemy projektować zupełnie nowe aktywności białek i przeciwciał. Tegoroczne Nagrody Nobla w dziedzinie chemii pokazują, że proces ewolucji, jaki zaproponował Darwin, działa tak dobrze, że może być wykorzystywany w procesach technologicznych" – mówi prof. Jarosław Marszałek.

Zapraszamy do przeczytania całego wywiadu http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C31271%2Cprof-marszalek-uzyteczne-bialka-tworzymy-metoda-darwinowskiej-selekcji.html

fot. Nobel Prize/ mat. prasowe

Treść wprowadzona przez: Monika Sączewska