konkurs na stanowisko naukowe typu post-doc Asystenta w Pracowni Biochemii Roślin Katedry Biotechnologii

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.
2018-07-26

DZIEKAN

Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed

ogłasza konkurs na stanowisko naukowe typu post-doc Asystenta

w Pracowni Biochemii Roślin Katedry Biotechnologii

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w Ustawie „Prawo o szkolnictwie wyższym” z dnia 27 lipca 2005r. (Dz. U. Nr 164, poz. 1365, z późn. zm) oraz w Statucie Uniwersytetu Gdańskiego.

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 30 września 2018 roku

Czas trwania kontraktu: 36 miesięcy

Umowa o pracę 100%

Stypendium finansowane przez Narodowe Centrum Nauki w ramach projektu OPUS13, 2017/25/B/NZ3/00721 „Rola acylotransferaz acylo-CoA:lizofosfatydyloetanoloamina (LPEAT) w regulacji wzrostu roślin.”

Słowa Kluczowe: biotechnologia, biochemia roślin

Oczekiwania wobec kandydata są następujące:

1. Posiada stopień doktora biochemii, biologii, biotechnologii lub z dziedziny pokrewnej. Do konkursu mogą również przystąpić doktoranci, których praca doktorska (dotycząca wyżej wymienionych dziedzin) jest w końcowym etapie procedowania i zostanie obroniona przed rozpoczęciem zatrudnienia.

2. Posiada doświadczenie w zakresie biochemii, biologii molekularnej i/lub fizjologii roślin.

4. Posiada doświadczenie w pracy z lipidami roślinnymi i enzymami związanymi z metabolizmem lipidów roślinnych.

5. Bardzo dobra znajomość jęz. angielskiego w mowie i piśmie

6. Umiejętność publicznej prezentacji swoich osiągnięć.

7. Samodzielność, motywacja oraz odpowiedzialność

Opis zadań

Realizowanie powierzonych zadań w projekcie pt. „„Rola acylotransferaz acylo-CoA:lizofosfatydyloetanoloamina (LPEAT) w regulacji wzrostu roślin”. Tematyka pracy obejmować będzie wyjaśnianie roli acylotransferaz acylo-CoA:lizofosfolipid (LPLAT) w rozwoju Arabidopsis thaliana i Camelina sativa oraz wyjaśnianie roli acylotransferaz fosfolipid:diacyloglicerol (PDAT) w rozwoju roślin.

Aplikacja powinna zawierać:

• życiorys uwzględniający dotychczasowe osiągnięcia naukowe
  • list motywacyjny z uzasadnieniem
  • dyplom uzyskania stopnia doktora (potwierdzona kserokopia) lub opinia promotora o potencjalnym terminie obrony pracy doktorskiej
  • dokumenty poświadczające inne kwalifikacje (jeżeli kandydat chce takie dokumenty dołączyć)
  • rekomendacje od opiekuna naukowego/promotora/dotychczasowego pracodawcy

Prosimy o przesłanie lub dostarczenie osobiście kompletnych wniosków pod adres: Międzyuczelniany Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, ul. Abrahama 58, 80-307 Gdańsk, Katedra Biotechnologii, pok. 102, z dopiskiem „Post-doc-OPUS13 - Pracownia Biochemii Roślin”

Zwycięski kandydat/kandydatka dołączy do grupy badawczej prof. dr hab. Antoniego Banasia, zajmującej się badaniami dotyczącymi biochemii i biotechnologii lipidów roślinnych.

Informacje o grupie badawczej: https://biotech.ug.edu.pl/dzialalnosc_naukowa/zespoly_badawcze/pracownia_biochemii_roslin

Nie przyjmujemy ofert zgłaszanych drogą elektroniczną. Prosimy o umieszczenie klauzuli "Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie dla potrzeb niezbędnych przy procesie rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 o Ochronie Danych Osobowych Dz.Ust. nr 133 poz. 883)"

Skontaktujemy się z wybranymi osobami. Ofert nadesłanych pocztą nie odsyłamy.

Zlecający zastrzegają sobie prawo do odpowiedzi jedynie na wybrane oferty.

Konkurs może zostać zamknięty bez wyłonienia kandydata

Data publikacji: czwartek, 26 Lipiec, 2018 - 13:03; osoba wprowadzająca: Ewa Brzana Ostatnia zmiana: czwartek, 26 Lipiec, 2018 - 13:42; osoba wprowadzająca: Ewa Brzana