konkurs na stanowisko naukowo-dydaktyczne adiunkta w Katedrze Biologii Molekularnej i Komórkowej

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.
2018-07-02
DZIEKAN

Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed

ogłasza konkurs na stanowisko naukowo-dydaktyczne ADIUNKTA

w Pracowni Biochemii Białek Katedry Biologii Molekularnej i Komórkowej

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w Ustawie „Prawo o szkolnictwie wyższym” z dnia 27 lipca 2005r. (Dz. U. Nr 164, poz. 1365, z późn. zm) oraz w Statucie Uniwersytetu Gdańskiego.

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 1 sierpnia 2018 roku

WARUNKI ZATRUDNIENIA: 100% etatu, umowa o pracę

Słowa Kluczowe: biologia, biotechnologia, biologia molekularna

Wymagania

• Posiadać stopień naukowy doktora nauk biologicznych w dyscyplinie biochemia lub biotechnologia uzyskany nie wcześniej niż w 2006 roku.
  • Posiadać minimum 5-letni staż pracy badawczej i sprecyzowane zainteresowania badawcze dotyczące analizy funkcji białek opiekuńczych. Posiadać umiejętność posługiwania się technikami biologii molekularnej. Posiadać praktyczną znajomość technik laboratoryjnych związanych z izolacją aktywnych białek. Posiadać praktyczną znajomość metod obliczeniowych w przewidywaniu i analizie struktury białek.
  • Posiadać udokumentowany oryginalny dorobek naukowy w czasopismach recenzowanych, w których kandydat jest pierwszym autorem lub autorem korespondencyjnym.
  • Posiadać doświadczenie w realizacji grantów naukowo-badawczych jako kierownik oraz wykonawca.
  • Brać czynny udział w życiu naukowym przejawiający się w szczególności w wystąpieniach na konferencjach i sympozjach międzynarodowych i krajowych.
  • Posiadać doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych na poziomie akademickim z zakresu: biofizyki oraz strukturalnej biochemii białek.
  • Znać język polski i angielski na poziomie pozwalającym na prowadzenie zajęć dydaktycznych w tych językach.

Zwycięski kandydat dołączy do grupy badawczej prof. dr hab. Krzysztofa Liberka zajmującej się realizacją tematyki związanej badaniem funkcji białek opiekuńczych. (informacje o grupie badawczej: https://biotech.ug.edu.pl/dzialalnosc_naukowa/zespoly_badawcze/pracownia_biochemii_bialek

Kandydaci przystępujący do konkursu proszeni są o złożenie w Dziekanacie Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed (ul. Antoniego Abrahama 58, 80-307 Gdańsk) następujące dokumenty:

• Podanie o zatrudnienie (skierowane do JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego)
  • Kwestionariusz osobowy

(dostępny na stronie https://ug.edu.pl/pracownicy/strony_jednostek/dzial_zarzadzania_kadrami

• Kopię dyplomu uzyskania stopnia doktora nauk biologicznych
  • Informację o dorobku naukowym i dydaktycznym
  • Oświadczenie o czynnej znajomości języka angielskiego

Aplikacje należy składać osobiście w Dziekanacie Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed (Gdańsk, ul. Antoniego Abrahama 58) w godzinach 11.00-14.00 (pon – piątek), tel. (58) 523 63 20 ; (58) 523 63 21 lub przesłać na adres: Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed; ul. Antoniego Abrahama 58; 80-307 Gdańsk

Nie przyjmujemy ofert zgłaszanych drogą elektroniczną.

Prosimy o umieszczenie klauzuli "Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie dla potrzeb niezbędnych przy procesie rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 o Ochronie Danych Osobowych Dz.Ust. nr 133 poz. 883)".

Skontaktujemy się z wybranymi osobami. Ofert nadesłanych pocztą nie odsyłamy.

Zlecający zastrzegają sobie prawo do odpowiedzi jedynie na wybrane oferty.

Konkurs może zostać zamknięty bez wyłonienia kandydata

Data publikacji: środa, 18 Lipiec, 2018 - 11:07; osoba wprowadzająca: Ewa Brzana Ostatnia zmiana: środa, 18 Lipiec, 2018 - 11:07; osoba wprowadzająca: Ewa Brzana