Konkurs na stanowisko naukowe adiunkta habilitowanego w Pracowni Badania Związków Biologicznie Czynnych Katedry Biotechnologii

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.
2018-05-10
DZIEKAN

Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed

ogłasza konkurs na stanowisko naukowe ADIUNKTA HABILITOWANEGO

w Pracowni Badania Związków Biologicznie Czynnych

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w Ustawie „Prawo o szkolnictwie wyższym” z dnia 27 lipca 2005r. (Dz. U. Nr 164, poz. 1365, z późn. zm) oraz w Statucie Uniwersytetu Gdańskiego.

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 08.06.2018

WARUNKI ZATRUDNIENIA: zatrudnienie na czas nieokreślony na etacie naukowym (100% etatu, umowa o pracę)

Słowa Kluczowe: mikrobiologia środowiskowa, fitopatologia, Biologia molekularna, interakcja roślina-patogen-bakteriofag, BIOLOGICZNA OCHRONA

Wymagania:

1. Stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie biologia, dyscyplinie biotechnologia uzyskany nie wcześniej niż w 2016 roku.
  2. Uczestnictwo w stażach naukowych w zagranicznych jednostkach naukowych.
  3. Aktywna współpraca z naukowcami z zagranicznych ośrodków naukowych.
  4. Doświadczenie z zakresu genetyki, biologii molekularnej i biochemii bakterii, mikrobiologii środowiskowej i fitopatologii oraz w badaniach bakteriofagów i interakcji roślina–patogen i bakterie–bakteriofagi.
  5. Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  6. Czynny udział w życiu naukowym przejawiający się w szczególności w wystąpieniach na międzynarodowych i krajowych konferencjach i sympozjach naukowych.
  7. Kierownik grantów badawczych krajowych i/lub międzynarodowych przyznanych w otwartej procedurze konkursowej.
  8. Znaczący dorobek naukowy poparty publikacjami w recenzowanych czasopismach o zasięgu międzynarodowym i indeksem Hirscha (H index) przynajmniej 10.
  9. Zgłoszenia patentowe i udzielone patenty krajowe i międzynarodowe.
  10. Dodatkowymi atutami będzie: stopień doktora uzyskany poza Polską i stopień doktora habilitowanego uzyskany poza macierzystą jednostką świadczący o mobilności naukowej oraz udział w komitetach organizacyjnych konferencji międzynarodowych i krajowych, gremiach doradczych i panelach ekspertów oceniających granty naukowe.

Zwycięski kandydat dołączy do grupy badawczej zajmującej się realizacją tematyki związanej z badaniem molekularnych podstaw interakcji bakterie – bakteriofagi – roślina.

• dyplom habilitacyjny (kserokopia)
  • wykaz dorobku naukowego
  • dokumenty poświadczające inne kwalifikacje kandydata

Aplikacje należy składać osobiście w Dziekanacie Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed (Gdańsk, ul. Antoniego Abrahama 58) w godzinach 11.00-14.00 (pon – piątek), tel. (58) 523 63 20 ; (58) 523 63 21 lub przesłać na adres: Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed; ul. Antoniego Abrahama 58; 80-307 Gdańsk

Nie przyjmujemy ofert zgłaszanych drogą elektroniczną.

Prosimy o umieszczenie klauzuli "Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie dla potrzeb niezbędnych przy procesie rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 o Ochronie Danych Osobowych Dz.Ust. nr 133 poz. 883)".

Skontaktujemy się z wybranymi osobami. Ofert nadesłanych pocztą nie odsyłamy.

Zlecający zastrzegają sobie prawo do odpowiedzi jedynie na wybrane oferty.

Konkurs może zostać zamknięty bez wyłonienia kandydata.

Data publikacji: czwartek, 10 Maj, 2018 - 14:56; osoba wprowadzająca: Ewa Brzana Ostatnia zmiana: czwartek, 10 Maj, 2018 - 14:56; osoba wprowadzająca: Ewa Brzana