Konkurs na stanowisko Asystenta (PostDoc) w Pracowni Biologii Strukturalnej Zespołu Laboratoriów Specjalistycznych MWB UG i GUMed

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.
2018-03-22

Konkurs na stanowisko Asystenta (PostDoc)
w Pracowni Biologii Strukturalnej Zespołu Laboratoriów Specjalistycznych
na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Oczekiwania wobec kandydata są następujące:

1. stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk biologicznych, uzyskany nie wcześniej niż w 2017 r
2. doświadczenie w dziedzinie biologii molekularnej, biochemii białek i biologii strukturalnej. Doświadczenie w pracy z DNA i RNA będzie atutem
3. bardzo dobra znajomość jęz. angielskiego w mowie i piśmie (warunek niezbędny)
4. niezależność, motywacja i niezawodność

Opis zadań:

Nadekspresja i oczyszczanie enzymów związanych z naprawą DNA. Charakterystyka biochemiczna i biofizyczna. Krystalizacja białek i określanie struktur za pomocą krystalografii rentgenowskiej i kriomikroskopii elektronowej.

Dodatkowe informacje:

Nasze badania oparte są na połączeniu biologii strukturalnej (krystalografii i mikroskopii elektronowej) z biologią molekularną, biochemią białek, biofizyką i biologią komórki, aby poznać specyficzne mechanizmy działania kompleksów nukleoproteinowych związanych z podstawowymi procesami replikacji i naprawy DNA. Badamy szereg systemów w komórkach wirusów, bakterii i człowieka, w celu wykorzystania tej wiedzy w możliwych strategiach terapeutycznych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:

Warunki zatrudnienia:

Czas trwania kontraktu: pełen etat, 18 miesięcy (POLONEZ - NZ)
Wynagrodzenie: 6300 PLN / miesiąc brutto brutto
Termin składania dokumentów: 31 marca 2018 r
Data rozpoczęcia: 9 kwietnia 2018 r. (Do negocjacji)

Zainteresowani kandydaci powinni dostarczyć list motywacyjny, CV, dane kontaktowe bezpośredniego przełożonego i skany wszystkich dyplomów uniwersyteckich do dnia 31 marca 2018 r. Zgłoszenie należy przesłać na adres michal.szymanski@ug.edu.pl pod tytułem: PostDoc_POLONEZ. Wybrani kandydaci zostaną powiadomieni o dalszych procedurach selekcji.

Na podaniu należy dopisać: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w ofercie stypendialnej dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Ustawą z 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz.U. nr 133 poz.883”

Załącznik Rozmiar
ad-postdoc-polonez-szymanskimrlab-pl.pdf 285.74 KB

Data publikacji: czwartek, 22 Marzec, 2018 - 21:12; osoba wprowadzająca: Elżbieta Moroz Ostatnia zmiana: wtorek, 24 Kwiecień, 2018 - 13:12; osoba wprowadzająca: Elżbieta Moroz