Otwarty dostęp do publikacji i danych naukowych

Speaker: dr Marta Hoffman-Sommer (Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego, Platforma Otwartej Nauki)

Talk: Otwarty dostęp do publikacji i danych naukowych

Time: 21 April 2017, 9.15am

Venue: Intercollegiate Faculty of Biotechnology, Abrahama 58

Category: Faculty seminar

Po wykładzie dyskusja panelowa z udziałem zaproszonych gości. Planowany czas trwania (9.15-11.00).

sommer

Marta Hoffman-Sommer jest absolwentką Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych na Uniwersytecie Warszawskim. Stopień doktora nauk biochemicznych (2007) uzyskała w Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN w Warszawie na podstawie badań nad transportem wewnątrzkomórkowym u drożdży. Staż podoktorski odbyła na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie (2010-2012) w dziedzinie modelowania matematycznego w biologii. Od roku 2012 pracuje w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie w ramach Platformy Otwartej Nauki zajmuje się kwestiami dotyczącymi otwartej nauki, otwartych danych badawczych i zarządzania danymi, koordynuje ogólnopolskie Repozytorium Otwartych Danych RepOD i reprezentuje Krajowe Biuro Otwartego Dostępu projektu OpenAIRE.

Data publikacji: środa, 12. Kwiecień 2017 - 08:57; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: piątek, 23. Marzec 2018 - 13:49; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega