Prof. dr hab. Krzysztof Bielawski ponownie wice-przewodniczącym ScanBalt

Przez kolejne 2 lata  prof. dr hab. Krzysztof Bielawski będzie reprezentował Uniwersytet Gdański jako wice-przewodniczący w stowarzyszeniu ScanBalt. Na ostatnim spotkaniu, które odbyło się 8 września 2015, członkowie stowarzyszenia wybrali nowy zarząd w składzie:

• Przewodniczący: Jaanus Pikani (Tartu Biotechnology Park/ Estonia)
  • Wice-przewodniczący: Krzysztof Bielawski (Uniwersytet Gdański), Wolfgang Blank (BioTechnikum Greifswald/ Niemcy), Daan Bultje (HANNN/Holandia), Lars Lindsköld (Västra Götaland Region/ Szwecja),  Tero Piispanen (Turku Science Park, Finlandia).

W maju 2016 roku Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed będzie gościł członków ScanBalt w Gdańsku podczas cyklicznego spotkania Executive Committee.

ScanBalt zrzesza 60 uniwersytetów i ponad 2000 firm z sektora biotechnologii z regionu Morza Bałtyckiego. ScanBalt to jeden z pierwszych w Europie meta regionów, w skład którego wchodzą kraje i regiony nadbałtyckie reprezentowane przez środowiska naukowców pracujących w zakresie szeroko pojętych nauk o życiu i przedsiębiorstw działających w obszarze zdrowia i szeroko pojętej bioekonomii. ScanBalt określa się jako „sieć sieci”. Dzięki swojemu potencjałowi, jako jeden z czołowych europejskich „mega-klastrów” biotechnologicznych, region ten może konkurować z klastrami funkcjonującymi na różnych kontynentach. Państwa reprezentowane w sieci ScanBalt to: Dania, Szwecja, Finlandia, Norwegia, Islandia, Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Północno-Zachodnia Rosja, Północne Niemcy. Istotną rolą jaką spełnia ScanBalt jest dostarczanie platformy współpracy dla środowisk akademickich i biznesowych w ramach, której mogą powstawać nowe projekty o wymiarze między-narodowym.

Organizacja obejmuje jednostki edukacyjne, badawcze, badawczo­ rozwojowe, szpitale, publiczne i prywatne firmy oraz inne instytucje publiczne działające w obrębie szeroko pojętej life science z Danii, Estonii, Finlandii, Islandii, Lity, Łotwy, Norwegii, Polski, Szwecji. Uniwersytet Gdański i Gdański Uniwersytet Medyczny  to członkowie założyciele ScanBalt. Więcej informacji: http://www.scanbalt.org/

Data publikacji: czwartek, 8. Październik 2015 - 08:01; osoba wprowadzająca: Anna Gwizdek-Wiśniewska Ostatnia zmiana: wtorek, 13. Październik 2015 - 09:57; osoba wprowadzająca: Anna Gwizdek-Wiśniewska